window.googletag = window.googletag || { cmd: [] }; window.googletag.cmd.push(function () { window.googletag.pubads().enableSingleRequest(); window.googletag.pubads().disableInitialLoad(); }); Futbalový svet Hľadať
FutbalovýSvet.sk

RTVS zaplatila za dvojzápas Slovan – Tiraspoľ 8400 €

V poslednom čase sa množia špekulácie o tom, koľko platí RTVS za práva na vysielanie zápasov. Objavili sa aj hlasy, že je to úplne opačne a jednotlivé kluby platia televízii za to, aby ich zápasy vôbec odvysielala.
Zdroj: TASR
Zdieľajte:

V prebiehajúcej sezóne sme na obrazovkách RTVS mohli sledovať štyri zápasy bratislavského Slovana a jeden zápas Trnavy. V druhom predkole Ligy majstrov sa Slovan Bratislava stretol s waleským klubom The New Saints a za vysielacie práva pre tento dvojzápas RTVS zaplatila 7200 €, čo je v prepočte 3600 € na jedno stretnutie.

Pre porovnanie, vlani zaplatila RTVS za jeden zápas 2. predkola Ligy majstrov 9000 €. Slovan sa vtedy stretol s bulharským Razgradom a po vypadnutí v súťaži ďalej nepokračoval.

Po postupe do 3. predkola Ligy majstrov sa Slovan Bratislava tento rok stretol s moldavským Šerifom Tiraspoľ a klub predal našej verejnoprávnej televízii práva na tento dvojzápas za 8400 € (jeden zápas 4200 €), pričom televízii poskytol zľavu 4000 €.

Zápasy Slovana Bratislava z tejto fázy Ligy majstrov boli vysielané aj v minulosti, v roku 2011 sa v 3. predkole stretol s cyperskou Nikóziou a za dvojzápas klub zinkasoval 48 000 €, pravda, zaviazal sa zakúpiť si reklamný čas v RTVS v hodnote 30 000 €, takže cena jedného zápasu po prepočítaní dosiahla cifru 9 000 €.

Spartak Trnava sa dostal na televízne obrazovky až v odvete 3. predkola Európskej ligy. Klub ponúkol televízii 50-percentnú zľavu a odvysielaný zápas Trnava – St. Johnston stál RTVS 3600 €, čo zodpovedá cene za práva na stretnutie Slovana v 2. predkola Ligy majstrov.

Zo zmlúv, ktoré sú verejnosti k dispozícii nevyplýva, či sa zmluvné strany delili o príjmy z reklám. Reklamný priestor (okrem zápasu Slovan - Nikózia) bol vždy v réžii RTVS.

pozn. ceny sú uvádzané aj s DPH

Zdieľajte:
Zdroj informácií: crz.gov.sk

Diskusia

Podobné články