Sedemnástka ukončila turnaj debaklom od Ukrajincov: Budeme musieť vyvodiť dôsledky

BRATISLAVA - Slovenskí futbaloví reprezentanti do 17 rokov prehrali v sobotňajšom zápase na turnaji Development Cup 2017 v Minsku s rovesníkmi z Ukrajiny 0:5.
Zdroj: futbalsfz.sk

Obsadili tak konečné 9. miesto. Zverenci trénera Ladislava Hudeca predtým na turnaji remizovali s Fínskom 1:1, potom zdolali Lotyšov 1:0 a účinkovanie v základnej skupine zakončili prehrou s domácimi Bieloruskom 2:3. V skupine o 7.-9. miesto v piatok prehrali s Moldavskom 2:4.

Prečítajte si aj: VIDEO APN: Gyan poslal Ghanu do štvrťfinále

Pre SR 17 je turnaj previerkou pred marcovou druhou fázou kvalifikácie ME 2017, tzv. Elite Round s Cyprom, Írskom a Faerskými ostrovmi.

Ukrajina "17" - Slovensko "17" 5:0 (1:0) Góly: 18. Cholod, 50. Ševcov, 56. Titajevskij, 66. Kašuk (z 11 m), 72. Stupnik

zostava SR 17: Trnovský (41. Krajčírik) - Strachan, Pišoja, Kozák, Tvrdý (41. Krkoška) - Machara, Vojtko (73. Sekerka) - Murcko (41. Kmeť), Potoma (58. Mihálik), Dávidík (63. Pochylý) - Kelemen (41. Čerňanský)

Ladislav Hudec, tréner SR 17: "V prvom polčase bola hra z našej strany celkom dobrá, škoda že sme nevyužili veľkú šancu, ktorú mal Denis Potoma. Gól na 1:0 sme dostali z rýchleho protiútoku. Cez polčas sme to chceli ešte vyhecovať, ale po dvoch štandardných situáciách a kikse brankára bolo po zápase. Celkový prejav bol veľmi zlý a budeme musieť z toho vyvodiť nejaké dôsledky."