Slovan pokračuje vo víťaznej forme

V úvodnom zápase 4. kola fortuna ligy sa v priemernom zápase zrodilo najtesnejšie víťazstvo úradujúceho majstra Slovana Bratislava proti mladému mladému Ružomberku.
Zdroj: tasr

ŠK Slovan Bratislava – MFK Ružomberok 2:1 (1:0)

Góly: 35. Soumah, 87. Kolčák – 59. Gerát

Rozhodovali: Chmura – Hrčka, Poláček

Žlté karty: 52. Bagayoko - 20. Bartoš, 61. Turčák, 63. Mário Almaský, 63. Nagy

Diváci: 2322

ŠK Slovan Bratislava: Perniš – Niňaj, Bagayoko, Kolčák, Sipľak (62. Jablonský) – Hudák, Lásik (31. Soumah), Fořt (46. Vittek), Halenár – Mészáros, Peltier.

MFK Ružomberok: Šavol – Kružliak, A. Lovás, Ondrek, Práznovský – Mário Almaský (89. Miroslav Almaský), Gerát (74. Lupták), Nagy, Turčák – Bartoš (79. Ferenčík), Zreľák.

Slovan nabudený po víťazstve v utorňajšom druhom predkole ligy majstrov proti Tiraspolu začal aktívne. Už v piatej minúte sa nebezpečne predieral do pokutového územia Mészáros, vybojoval však iba rohový kop. Na druhej strane však o tri minúty musel prvý výborný zákrok vytiahnuť Perniš, ktorý zlikvidoval šancu Geráta. Šestnásta minúta priniesla opäť šancu na strane hostí, Zreľák sa doprevádzaný Kolčákom rútil z ľavej strany na Perniša, stihol vystreliť, gólman belasých však opäť bravúrne zasiahol. Potom však už prebral iniciatívu Slovan, v 27. minúte po dlhej medzihre skúšal pozornosť Šavola z diaľky peknou strelou Kolčák. O tri minúte belasí predviedli peknú akciu, lopta sa dostala k Fořtovi, toho však výborným zákrokom vychytal brankár Ružomberka. Po tejto šanci Slovan po prvýkrát v zápase striedal, keď zraneného Lásika nahradil Soumah. Ihneď po tomto momente skúšal z voleja strieľať Mészáros, bol však už v ťažkom uhle a lopta skončila iba na bočnej sieti. Bez gólu dopadla aj šanca Hudáka o pár sekúnd neskôr, ten však vysoko prestrelil. Tlak Slovana však napokon priniesol ovocie, v 35. minúte sklepol Mészáros Halenárov center pred Soumaha a ten krížnou strelou k ľavej žrdi otvoril skóre zápasu. Aktivitu favorita potom na chvíľku otupila snaha Zreľáka, ktorú opäť vyriešil Perniš. Slovan však už ďalší gól nepridal a tak sa išlo do kabín za stavu 1:0 pre belasých.

Druhý polčas začal búrlivým potleskom pre ikonu Slovana Róberta Vitteka, ktorý po zmene strán nahradil na hrote útoku Fořta a po zranení sa tak opäť vrátil do zostavy. Jeho návrat mal však trpkú príchuť, o jedenásť minút totiž zaváhal v súboji Ňiňaj a Gerát poľahky vyrovnal. Slovanisti museli zapnúť na vyšší rýchlostný stupeň, ich územnú prevahu začínali Ružomberčania hasiť za cenu faulov, v čoho dôsledku si vyslúžili v priebehu troch minút až tri žlté karty. Obrovskú šancu na získanie jednogólového náskoku mal v 71. minúte Halenár, jeho strelu ako aj dorážku Bagayoka však Šavol zneškodnil. Ďalšia šanca prišla v 76. minúte, Vittek pekne prihral Mészárosovi, ten však minul. 87. minúta priniesla dva rohové kopy za sebou na strane Slovana a z toho druhého sa po centri Soumaha podarilo rozhodnúť o zisku troch bodov Kolčákovi, ktorý hlavou ešte loptu obtrel o brvno. Slovan tak v hodine dvanástej splnil úlohu favorita a pred stredajšou odvetou v Tiraspole vniesol psychickú pohodu do svojich radov.

Autor: Michal R.