EL: Liberec má daleko k postupu, v Rumunsku padl

Úvodní zápas libereckým fanouškům úsměv na rtech nevyvolal.
Zdroj: Screen

Branky: 4., 74. a 81. Fatai

Tak ani na třetí pokus to pro Liberec nevypadá, že přes rumunského soupeře přejde dále. První zápas na hřišti Astry Giurgiu jim vůbec nevyšel podle představ.

Hned ve čtvrté minutě se měnilo skóre. Fatai prošel kolem stopera Miloše Karišika a nechytatelnou ranou do šibenice poslal rumunský celek do vedení. Jen o devět minut později mohla jít Astra již do dvoubrankového vedení, ale Budescuovi chybělo jen pár centimetrů.

Jen díky libereckému brankáři Hroššovi nebyl gólový rozdíl ještě větší. Dvacátá devátá minuta nabídla první šanci Slovanu, ale střelu Ďubeka si pohlídal brankář Lung. Liberec sice herně hrál vyrovnanou partii, ale na šance měla jednoznačně navrch rumunská Astra.

V druhém poločase se Liberec nijak nezlepšil a do větších šancí se dostával rumunský soupeř. Vše vyvrcholilo v sedmdesáté čtvrté minutě, kdy obranou opět prošel Nigérijec Fatai a v souboji jeden na jednoho s vybíhajícím Hroššem uspěl.

Opravduvelkou šanci si Liberec přichystal až na sedmdesátou devátou minuty, kdy si vystřídavší Frýdek naběhl na centr Fleišmana, ale trefil jen brankáře Astry.

Jen o dvě minuty později už se ale třepotal míč v sítí Slovanu, potřetí. Velký závar před brankou po třech neúspěšných pokusech dostat míč do sítě ukončil přesnou ranou opět Fatai a uzavřel skóre zápasu na 3:0 pro Astru.

Zdroj informácií: FutbalovýSvet.sk