Slavia otočila zápas, Plzeň ztratila s Příbramí

Dvě remízy, výhra hostů a domácích.
Zdroj: Screen

FC Hradec Králové 0:0 FK Teplice

Hradec Králové vstoupil do nového ročníku docela slušně. S Teplicemi, které budou útočit na pohárové příčky, remizoval.

Hradečtí měl slibnou šanci již ve druhé minutě, kdy však Prokešovi utekl míč a bylo po nebezpečí. Nadále byli velice aktivní, ale ani Černý nerozvlnil síť a naopak pozdravil diváky v ochozech. Teplice se dostaly do hry až před koncem prvního poločasu. Nivaldo prověřil Koubka, ale ten se se střelou vypořádal.

Druhý poločas nabídl podobnou podívanou. Grigar v brance Teplic měl dost práce. Závěr byl dramatický - Litsingi neproměnil nadějnou šanci. Na druhé straně vychytal hradeckého hráče skvělý Grigar a zápas skončil remízou.

1. FK Příbram 2:2 Viktoria Plzeň

Branky: 43. Tomáš Zápotočný, 62. Jakub Řezníček - 7. Marek Bakoš, 45. Pavel Horváth (pen.)

Vícemistři vstoupili do nového ročníku remízou 2:2. Hned v sedmé minutě se prosadil po krásném přihrávce Horvátha Bakoš a Plzeň šla do vedení. Těsně před poločasem vyrovnal Tomáš Zápotočný, ale v úplné závěru vrátil do vedení Plzeň Horváth z penalty.

Příbram se ale nevzdala a po změně stran se vrhla do útok, za což byla odvděčena brankou Řezníčka. Plzeň se snažila jít opět do vedení, ale to už se jí nepovedlo. Žádnou z akcí nedokázala dovést k úspěšnému cíli.

Baumit Jablonec 2:0 Zbrojovka Brno

Branky: 37. Tomáš Čížek, 87. Martin Pospíšil

Vítězstvím začali svou pouť ligou Jablonečtí. Pod vedením Jaroslava Šilhavého porazili Zbrojovku o dva góly.

Na lavičce Jablonce zůstal Tomáš Jun a reprezentační záložník Tomáš Hübschman zůstal jen v hledišti. Úvod zápasu byl spíše opatrnější, ani jeden z celků nechtěl rychle inkasovat. První gól padl až ve třicáté šesté minutě, kdy přesnou ranou do rohu branky poslal do vedení Jablonec Tomáš Čížek. To bylo z prvního poločasu vše.

V druhém poločase šli jablonečtí dvakrát sami brankáře Brna Hladkého, ten si však s nájezdy poradil a pořád držel naději na bod. První opravdovou šanci měla Zbrojovka až v šedesáté třetí minutě - Pašek se položil do centru, ale orazítkoval jen břevno.

Definitivní rozhodnutí přišlo tři minuty před koncem. Pospíšil překonal Hladkého a upravil skóre na 2:0 pro Baumit.

1. FC Slovácko 1:2 Slavia Praha

Branky: 33. Michal Trávník - 74. Milan Škoda, 76. Bekim Balaj

První zápas Slavie pod vedením trenéra Miroslava Beránka skončil vítězně, nebylo to však nikterak jednoznačné.

Slovácko bylo více aktivnější a tuto výhodu dokázalo využít. Ve třicáté třetí minutě se po přiťuknutí Kerbra trefil hlavou Michal Trávník.

Po přestávce byli opět lepší domácí, nevedlo to ovšem ke gólu. Naopak udeřila Slavia, která díky Milanu Škodovi vyrovnala. O dvě minuty později bylo ještě, protože se trefil Belim Balaj a dokonal obrat.

Zdroj informácií: Futbalovysvet.sk