Bojovný výkon Bohemky nestačil, na Dukle vypadl proud

Synot liga byla rozhrána prvními zápasy.
Zdroj: Screen

Včera se odehrály první dva zápasy dvacátého druhého ročníku nejvyšší české fotbalové ligy. Na úvod se střetl obhájce titulu Sparta Praha s Bohemkou. Večerní utkání obstaraly celky Dukly Praha a Baníku Ostrava.

Bohemians Praha 1905 1:2 Sparta Praha

Branky: 56. Michal Šmíd - 26. Martin Nešpor, 54. Josef Hušbauer

Fotbalisté Sparty vykročili za obhajobou titulu vítězstvím v malém pražském derby. Do sestavy se po zranění vrátili Hušbauer s Costou.

Jako první mohla ale udeřit Bohemka, jenže Mikuš trefil pouze břevno. Jen o pár minut později se už však skóre změnilo. Domácí brankář Havránek se snažil obehrát Nešpora, ten mu ale sebral míč a pohodlně zakončil.

"Měl jsem to odpálit pryč, ale vymýšlel jsem hlouposti a byl jsem za to potrestaný," řekl v poločasovém rozhovoru pro Českou televizi Havránek.

Devět minut po přestávce se Sparťané po Lafatově přiťuknutí a střele Hušbauera radovali podruhé. Nejlepší střelec uplynulého ročníku otevřel svůj gólový účet.

Jen dvě minuty po brance Sparty stačili Klokanům, aby snížili. Po přímém kopu Rady se ve vápně dostal k míči Šmíd a hlavou se nemýlil. Bohemka dokonce mohla vyrovnat, ale proti byl brankář Bičík a zápas tak skončil 1:2 pro Spartu.

Dukla Praha 0:0 Baník Ostrava

Dukla ztratila před sezónou Zbyňka Pospěcha, který přestoupil do třetiligové Chotěbuzi. Tým Baníku naopak o žádnou oporu nepřišel.

První velkou šanci a asi i největší šanci zápasu měl domácí Aldin Čajić ve dvacáté minutě, kdy si ve vápnu našel míč a hlavičkoval. Naštěstí pro Baník však Jiří Pavlenka v brance pohotově zakročil a vyrazil míč na břevno.

Na konci poločasu měl velkou šanci Narh, ale mířil těsně vedle.

Po přestávce se hrálo jen chvíli, na dukelském stadionu Na Julisce totiž vypadl proud. Trvalo více než třicet minut, než jej opět nahodili.

Střídající Kukec rozpohyboval hru Baníku, ale bohužel ani to nevedlo ke gólovému závěru a tak se Dukla s Baníkem rozešli smírně 0:0.

Zdroj informácií: Futbalovysvet.sk