Futbalový svet Hľadať
FutbalovýSvet.sk

Čiľanovi Vidalovi začali preteky o šampionát

Stihne futbalové majstrovstvá sveta?
Zdroj: TASR
Zdieľajte:

Futbalista Arturo Vidal podstúpil päť týždňov pred prvým vystúpením čílskej reprezentácie na svetovom šampionáte v Brazílii operáciu pravého kolena. Zatiaľ nie je isté, či bude na finálovom turnaji MS 2014 k dispozícii národnému tímu.

Chirurgický zákrok vykonal v Barcelone špecialista Ramon Cugat, ktorého sprevádzal lekársky tím národného mužstva a Vidalovho klubu Juventusu Turín. "Nevieme odhadnúť dĺžku liečby vzhľadom na začiatok šampionátu. Ak na ňom chce hrať, bude sa musieť dobre cítiť, mať dobrú náladu a jeho koleno musí byť stopercentne v poriadku. Arturo je však bojovník, osobne verím, že v Brazílii hrať bude," citovala agentúra AP Cugatove slová. Podľa ďalších informácií bude musieť Vidal podstúpiť artroskopiu bočného menisku v kolene.

Ofenzívny stredopoliar bol jedným z hlavných strojcov úspechov Juventusu, ktorý po tretíkrát za sebou získal majstrovský titul v Serie A. Do Turína prišiel v roku 2011 z Bayeru Leverkusen. "Operácia sa podarila na výbornú. Teraz urobím všetko preto, aby som mohol posilniť tím na MS v Brazílii. Čile do toho!," uviedol Vidal na svojom osobnom profile na sociálnej sieti Twitter.

Čile pošle do Brazílie jeden z najsilnejších výberov v histórii. Na šampionáte ho v základnej skupine o postup do osemfinále čaká veľká výzva v podobe súperov zo Španielska, Holandska a Austrálie. Všeobecne sa očakáva, že skupinu vyhrajú favorizovaní Španieli. V prípade, že Čile obsadí druhé miesto, vo vyraďovacích bojoch by sa Juhoameričania podľa predpokladov stretli s domácou Brazíliou. Čile sa bude spoliehať na kvalitnú reprezentačnú formu, keď vlani prehralo iba dva z 15 zápasov. V príprave na MS dokázalo remizovať so Španielskom a vyhrať nad Anglickom.

ip>"Samozrejme, že všetci chceme, aby Artuto na šampionáte nastúpil. Čaká ho však náročný proces rehabilitácie. Možno nestihne prvý zápas, ale dúfame, že v ďalších dueloch by už hrať mohol," vyjadrila želanie celého národa prezidentka Čile Michelle Bacheletová.

Zdieľajte:
Zdroj informácií: TASR

Diskusia