Futbalový svet Hľadať
FutbalovýSvet.sk

Suarezovi možno zrušia klubový trest

Uruguajčan možno stihne začiatok La Ligy.
Zdroj: TASR
Zdieľajte:

Športový arbitrážny súd (CAS) možno zruší uruguajskému futbalistovi Luisovi Suarezovi štvormesačný klubový trest, ktorý dostal za uhryznutie do ramena talianskeho obrancu Giorgia Chielliniho počas majstrovstiev sveta v Brazílii. Ak sa tak stane, stihne hviezdy útočník začiatok španielskej ligy v drese svojho nového zamestnávateľa FC Barcelona, kam najlepší strelec uplynulého ročníka anglickej Premier League prestúpil za 88 miliónov eur z FC Liverpool. Informáciu priniesol portál goal.com.

Dvadsaťsedemročný Suarez dostal za tretie uhryznutie počas zápasu v kariére tvrdý trest, keď nemôže nastúpiť na deväť medzištátnych zápasov celkovo si nezahrá až štyri mesiace. Podľa anonymného zdroja sa však bude CAS jeho prípadom v najbližších dňoch zaoberať a je pravdepodobné, že mu zmaže klubovú časť trestu. "Trest by mal ostať v platnosti len na reprezentačné zápasy," uviedol zdroj.

Suarez, ktorý sa za incident ospravedlnil, dostal okrem trestu zákazu činnosti aj finančnú pokutu vo výške 100.000 švajčiarskych frankov.

Zdieľajte:
Zdroj informácií: TASR

Diskusia

Podobné články