Remíza nepokazila Spartě postup.
Zdroj: Screen

Levadia Tallinn 1:1 (0:1) Sparta Praha

Branky: 68. Ingemar Teever / 38. Lukáš Mareček

Kdo čekal po výhře 7:0 na Letné další gólové představení, musel být zklamán. Pražanům se totiž nepovedlo napodobit skvělý výkon a v Estonsku uhráli jen remízu. V dalším kole narazí buď na švédské Malmö, nebo lotyšský Ventspils.

Sparta do zápasu nevstoupila nijak ostře a nebýt výborných zákroků brankáře Štěcha, který nahradil Bičíka, Sparta by prohrávala. Nejprve si totiž poradil se střelou Ivanova, poté vytěsnil na roh dorážku Teevera.

Pražanům trvalo, než se dostali do hry. Střelu Breznaníka a Dočkala ještě stihla obrana estonského mistra zblokovat. Po spolupráci Kadeřábka s Konatém se hlavou dokázal prosadit Mareček.

Na začátku druhého poločasu mohla jít Sparta do dvoubrankového vedení, ale Nešpor trefil jen břevno. V 68. minutě se pak Levadia dočkala vyrovnání - Štěch ještě dokázal zasáhnout proti hlavičce Tipuriče po rohu, dorážku však proměnil Tever.

Pět minut před koncem zápasu mohla jít Levadia dokonce do vedení, ale střelu Al Husianího naštěstí zastavila tyč.

Ani remíza však nezměnila nic na tom, že Sparta postupuje do třetího předkola Ligy mistrů.

Zdroj informácií: Futbalovysvet.sk