Futbalový svet Hľadať
FutbalovýSvet.sk

Hráči Šachtaru sa odmietli vrátiť na Ukrajinu

Šesť futbalistov Šachtaru Doneck sa pre obavy o svoju bezpečnosť odmietlo vrátiť zo sústredenia vo Francúzsku na Ukrajinu.
Zdroj: TASR
Zdieľajte:

Podľa agentúry AP piati Brazílčania a jeden argentínsky hráč nenastúpili po sobotňajšom prípravnom zápase s Olympique Lyon na spiatočný let do Donecka.

Po prehre 1:4 sa na letisku v Lyone neobjavili Brazílčania Alex Teixeira, Fred, Dentinho, Douglas Costa, Ismaily ako i Argentínčan Facundo Ferreyra. Zatiaľ nie je jasné, kde sa hráči nachádzajú a či si chcú vynútiť odchod z klubu pôsobiacom v meste na nestabilnom východe Ukrajiny. "Ak sa nevrátia, budú musieť pykať za svoje činy. Ich správanie môže mať za následok aktiváciu kompenzačných klauzúl, na základe ktorých budú musieť zaplatiť desiatky miliónov eur," upozornil majiteľ Šachtaru Rinat Achmetov v oficiálnom stanovisku zverejnenom na klubovej webstránke. Šéf klubu prisľúbil hráčom bezpečnosť. "Niet sa čoho obávať. Sme pripravení garantovať im bezpečnosť. Dúfajme, že myseľ a srdce zvíťazí v ich prípade nad nepochopením situácie a nesprávnym výkladom," dodal Achmetov.

Správa o odmietnutí juhoamerických hráčov Šachtaru vrátiť sa na Ukrajinu prišla iba dva dni po tom, čo sa v Doneckej oblasti zrútilo lietadlo malajzijskej leteckej spoločnosti, ktoré letelo z Amsterdamu do Kuala Lumpuru. Stroj mal byť zostrelený, pričom pri havárii zahynulo všetkých 298 ľudí na palube.

Tréner Šachtaru Mircea Lucescu sa neskôr obul do hráčskeho agenta Kiu Zhoorabkhyana, ktorý podľa neho ovplyvnil brazílskych futbalistov a presvedčil ich, aby neleteli späť do Donecka. "Chce využiť situáciu. Jeho cieľom je urobiť zo svojich klientov voľných hráčov, aby na tom mohol zarobiť. Ibaže oni majú platné zmluvy. Je to zlé," hneval sa rumunský kouč. "Kia chcel presvedčiť aj Adriana, Ilsinha, Marlosa a Taisona, no oni to odmietli. Facundo Ferreira má iného agenta, no rozhodol sa tiež neodletieť. Poprosíme FIFA a UEFA o pomoc."

Okrem hráčov Šachtaru sa nechystá späť na Ukrajinu vrátiť ani argentínsky stredopoliar Sebastian Blanco z Charkova. "Po zrútení malajzijského lietadla nemám v úmysle vrátiť sa na Ukrajinu. Situácia je tam mimoriadna. Rozhodol som sa zostať v Buenos Aires," citovala agentúra R-Sport 26-ročného Blanca.

Ukrajinské vládne sily sa v súčasnosti pokúšajú preniknúť do mesta Doneck na východe krajiny, ktoré ovládajú proruskí separatisti. Ukrajinská futbalová federácia zatiaľ nerozhodla, či Šachtar bude môcť hrať domáce zápasy vo svojej aréne.

Zdieľajte:
Zdroj informácií: TASR

Diskusia

Podobné články