Futbalový svet Hľadať
FutbalovýSvet.sk

Mourinho s vysokou pokutou za ironické poznámky na rozhodcov

Portugalský kouč je známy svojimi sarkastickými a provokačnými poznámkami.
Zdroj: TASR
Zdieľajte:

Tréner futbalistov Chelsea Londýn Jose Mourinho si vyslúžil pokutu 13.000 libier (15.790 eur) za ironické poznámky na adresu rozhodcov v aprílovom ligovom súboji s AFC Sunderland (1:2). Informovala agentúra AP.

Portugalský kouč, ktorý je známy svojimi sarkastickými a provokačnými poznámkami, po spomínanom neúspešnom dueli s tímom bojujúcim o záchranu v Premier League, zablahoželal arbitrovi Mike Deanovi k "neuveriteľnému" a "fantastickému" výkonu".

V aprílovom zápase so Sunderlandom navyše vylúčil hlavný arbiter Mourinovho asistenta Ruia Fariu na tribúnu a neskôr dostal šesťzápasový zákaz vstupu na štadión. Sarkastickej kritike neunikol ani šéf anglických ligových rozhodcov Mike Riley. Mourinho sa môže voči pokute odvolať.

Prehra s "čiernymi mačkami" zo Sunderlandu bola nepríjemná aj preto, že ukončila 77-zápasovú sériu Chelsea bez prehry na štadióne Stamford Bridge. Pred záverečným kolom Premier League, v ktorom sa FC Chelsea predstaví v Cardiffe, stráca londýnsky klubu na vedúci Manchester City už štyri body.

Mourinho má skúsenosti s pokutami aj s odvolávaním sa voči ním. Naposledy sa odvolával kvôli pokute 8000 libier (9717 eur), ktorú dostal za správanie voči rozhodcovi Chrisovi Foyovi počas ligovej prehre s Aston Villou (0:1) z 15. marca. Rodák zo Setubalu dostal v najvyššej anglickej súťaži v tomto ročníku trikrát pokutu, pričom prvýkrát to bolo 19. októbra za výstupy počas zápasu s Cardiffom. Aj vtedy ho hlavný rozhodca vylúčil na tribúnu a musel zaplatiť pokutu 8000 libier.

Zdieľajte:
Zdroj informácií: TASR

Diskusia