Sedm branek a Lafatův večer

Nevídaný brankostroj.

Sparta Praha 7:0 Levadia Tallinn

Branky: 22., 44., 45. (z penalty), 57. a 60. David Lafata, 84. Tomáš Přikryl, 55. Toni Tipurič (vlastní)

Sparta do pohárové Evropy vkročila skvělým výkonem. S estonským mistrem si lehce poradila a do odvetného utkání si veze luxusní náskok.

Letenští si ze začátku vytvořili drtivý tlak, který však nedokázali dovést až do cíle v podobě vstřelené branky. Nepřesně pálil Hušbauer a po něm Vácha. Ke střele se dostali i hosté, Bičík byl ovšem připraven.

Až ve 22. minutě skončila 1758 minut trvající neprůstřelnost Levadie. Po přiťuknutí Hušbauera ve vápně uklidil míč do brány Lafata.

Minutu před přestávkou Sparta opět udeřila. Lafata vstřelil svůj druhý gól v zápase a celkově 350. Sparty v evropských pohárech. V nastavení po faulu na Dočkala ve vápně Lafata dokonal hattrick a šlo se do šaten.

Jeho představení ještě neskončilo a v 55. minutě si po jeho hlavičce srazil míč do vlastní branky Tipurič. Stačily mu však jen dvě minuty, aby se opět trefil. Po akci Kadeřábka s Matějovským se nemýlil.

Zhruba po hodině se slavil další gól. Akce Hušbauera a přihrávka na volného Lafatu znamenalo, že Sparta vedla 6:0.

Poslední branku ještě přidal umístěnou hlavičkou Přikryl a upravil na 7:0.

Zdroj informácií: Futbalovysvet.sk