Šošoni kradli body v Ružomberku

Futbalisti Žiliny šokovali Ružomberok a z ich pôdy si odvážajú 3 body za najtesnejšie víťazstvo.
Zdroj: tasr

FK Ružomberok – MŠK Žilina 0:1 (0:0)

Gól: 60. Jelič. Rozhodoval: Sedlák, ŽK: Mabouka, Čmelík, Šriniar, 2013 divákov.

zostavy a striedania:

MFK Ružomberok: Lešňovský – Nosek (85. Ondrek), Kružliak, Práznovský, Lovás – Bartoš (68. Greššák), Nagy – Lupták, Turčák, Almaský – Zreľák

MŠK Žilina: Krnáč – Mabouka, Piaček, Škriniar, Hučko – Pečovský – Čmelík (82. William), Káčer (75. Paur), Lupčo, Mihalík (62. Guba) - Jelič

Od začiatku sa pod Čebraťom hral svižný futbal. Domáci sa snažili o priamočiare kontry, ale vo finálnej fáze im vždy niečo chýbalo. V 27. minúte sa v domácej šestnástke prebíjal Mihalík, odrazená lopta našla Lupča a Lešňovský jeho gólový pokus reflexívne vytesnil na roh. Vzápätí z diaľky vnútorným falšom strieľal Nagy a asi o pol metra minul ľavý dolný roh brány hostí. Po polhodine hry Hučko po rohovom kope z päťky hlavou namieril len do stredu brány priamo do Lešňovského rukavíc. V 44. minúte sa zrodila dovtedy najväčšia šanca MFK, po akcii Zreľáka prestrčil Almaský loptu Bartošovi a toho vychytal Krnáč.

Druhé dejstvo Ružomberčania otvorili rohom a výbornou príležitosťou Práznovského, ktorému koncovku zmaril Krnáč. V 49. minúte na opačnej strane Jelič po štandartke zvnútra šestnástky pálil nad. V 58. minúte Žilinčania predviedli rýchly brejk do odkrytého priestoru a po tutovke Pečovského vytiahol bravúrny zákrok Lešnovský. O chvíľu nato už gólman Liptákov kapituloval, po priamom kope Žiliny Hučko položil loptu na Jeličovu hlavu - 0:1. Potom Lešňovský kryl Lupčovu strelu a na druhej strane zase Turčák trafil bočnú žrď. Žilina si tesné víťazstvo ustrážila, Ružomberok sa k záverečnému tlaku nedostal.