window.googletag = window.googletag || { cmd: [] }; window.googletag.cmd.push(function () { window.googletag.pubads().enableSingleRequest(); window.googletag.pubads().disableInitialLoad(); }); Futbalový svet Hľadať
FutbalovýSvet.sk

FIFA naparila Argentíne pokutu

Medzinárodná futbalová federácia (FIFA) potrestala Argentínsku futbalovú asociáciu (AFA) pokutou 300-tisíc švajčiarskych frankov (približne 247-tisíc eur), za čo?
Zdroj: TASR
Zdieľajte:

Za to, že Juhoameričania počas MS v Brazílii niekoľkokrát nepriniesli hráčov na predzápasové tlačové konferencie.

Disciplinárna komisia FIFA vo štvrtok uviedla, že argentínska výprava porušila mediálne a marketingové pravidlá. Tie prikazujú každému tímu, aby sa na predzápasovej tlačovej konferencii predstavil spolu s trénerom minimálne jeden hráč. Argentína toto nariadenie ignorovala, pri posledných štyroch tlačovkách bol novinárom k dispozícii zakaždým iba hlavný kouč Alejandro Sabella.

Podľa FIFA je zámerom týchto pravidiel, aby novinári a najmä fanúšikovia mali možnosť sledovať prípravy tímov počas MS. Messi a spol. sa na šampionáte v Brazílii prebojovali až do finále, kde sa v nedeľu o 21.00 SELČ stretnú s Nemeckom. Informáciu priniesla agentúra AP.

Zdieľajte:
Pridal: Martin Žigo
Zdroj informácií: TASR

Diskusia

Podobné články