window.googletag = window.googletag || { cmd: [] }; window.googletag.cmd.push(function () { window.googletag.pubads().enableSingleRequest(); window.googletag.pubads().disableInitialLoad(); }); Futbalový svet Hľadať
FutbalovýSvet.sk

Dnes navždy dotancoval svoj biely balet Alfredo Di Stefano

Legendárny futbalový útočník Realu Madrid Alfredo Di Stefano zomrel v pondelok vo veku 88 rokov na následky infarktu. Informáciu priniesli svetové agentúry dpa a Reuters, následne ju potvrdil aj španielsky klub.
Zdroj: tasr
Zdieľajte:

"Čestný prezident Alfredo Di Stefano zomrel dnes o 17:15 h," uviedol vo vyhlásení "biely balet". "Prezident Realu Madrid Florentino Perez a výkonná rada vyjadrujú najhlbšiu sústrasť deťom, členom rodiny a priateľom."

Di Stefano dostal v sobotu infarkt na jednej z madridských ulíc v blízkosti štadióna Santiaga Bernabea. Privolaným záchranárom sa 88-ročného čestného prezidenta Realu Madrid, ktorý nedýchal a mal zástavu srdca, podarilo oživiť po osemnástich minútach. V nemocnici, kde ho previezli vo vážnom stave a upadol do kómy, napokon po dvoch dňoch zomrel.

Fenomenálny útočník, prezývaný pre svoju rýchlosť "La Saeta Rubia" (v preklade blonďatý šíp), trpel srdcovými problémami od roku 2005. Po infarkte myokardu mu lekári voperovali kardiostimulátor a štvornásobný bajpas.

Rodák z Argentíny začínal svoju futbalovú kariéru v klube River Plate, odtiaľ odišiel do kolumbijského Millionariosu. V rokoch 1953 až 1964 obliekal dres Realu Madrid. Za "biely balet" odohral viac ako 600 zápasov a strelil 400 gólov. Získal s ním osem titulov majstra krajiny. V klube pôsobil aj počas trénerskej kariéry v období 1982 - 1984, avšak bez veľkého úspechu. Od roku 2000 je jeho čestným prezidentom.

Zdieľajte:
Zdroj informácií: TASR

Diskusia

Podobné články