Futbalový svet Hľadať
FutbalovýSvet.sk

Neymar možno stihne finále!

Miniatúrna nádej blikla zranenému brazílskemu futbalistovi Neymarovi v súvislosti so štartom na majstrovstvách sveta.
Zdroj: TASR
Zdieľajte:

Lekári momentálne zvažujú všetky možnosti, ako by mohol 22-ročný hviezdny útočník so zlomeným stavcom nastúpiť na finálový duel MS (13. júla), ak sa doň "kanárici" prebojujú.

Podľa internetového portálu globo.com by si jeho štart vyžadoval sériu injekcií na utlmenie bolesti. Lekár Mauricio Zenaide a fyzioterapeut Rafael Martini z klubu FC Santos, v ktorom Neymar v mimnulosti pôsobil, v nedeľu osobne prišli za zraneným futbalistom do jeho domu v Guaruje 60 km od Sao Paula, aby s ním prediskutovali túto možnosť. Na stretnutí bol prítomný aj ortopéd Nicola Carneiro špecializujúci sa na poranenia v oblasti chrbta.

Aj keď účasť Neymara vo finále vyznieva ako utópia, podľa lekárov teoreticky možná je. Z hľadiska hráčovho pohybu je vraj zlomený tretí bedrový stavec menej problematický ako susedný stavec, ktorý vyvoláva bolesť. V prípade, že sa domáci tím prebojuje cez Nemecko do finále, uvažujú lekári o nasadení injekcií hráčovi. "Neexistujú žiadne záruky, že to bude úspešné. Šance sú malé," píše Globo.

Ofenzívny ťahúň Barcelony utrpel v piatkovom štvrťfinálovom zápase MS proti Kolumbii (2:1) zlomeninu stavca po faule obrancu Juana Zunigu. Zranenie si nevyžaduje operačný zákrok, no Neymara by mala čakať niekoľkotýždňová pauza od futbalu.

Zdieľajte:
Pridal: Martin Žigo
Zdroj informácií: TASR

Diskusia

Podobné články