Futbalový svet Hľadať
FutbalovýSvet.sk

Ktorý z "čiernych koní" dnes na šampionáte skončí?

V dnešnom večernom osemfinálovom zápase na seba narazia tímy, ktoré boli pred Majstrovstvami sveta pasované za „čierne kone“ šampionátu. To, nakoľko sa tieto prognózy naplnia, uvidíme neskôr, isté však je, že jedna z týchto krajín dnes ukončí účinkovanie v Brazílii.
Zdroj: TASR
Zdieľajte:

Hráči Spojených štátov amerických dnes majú šancu oživiť spomienku na rok 1930, keď jediný raz zdolali Belgičanov (3:0) na svetovom šampionáte, no ešte v základnej skupine.

Belgičania sa s pozíciou „čierneho koňa“ popasovali statočne, keď vyhrali svoju základnú skupinu. Avšak čo sa týka výkonov, tie už neboli také oslnivé. Marc Wilmots vie, že aj keď sa jeho mužstvo herne trápi, stále sa môže spoľahnúť na svoje najväčšie hviezdy od brankára Courtoisa až po ofenzívne esá ako Hazard a De Bruyne. Tréner Belgičanov, samozrejme, svoje mužstvo bráni: "Čo to znamená hrať pekný futbal? Každý zápas je ovplyvnený taktikou a fyzickou kondíciou. To čo je však dôležité, je výsledok na konci zápasu. Chceme vyhrať zápas bez ohľadu na zvolený štýl našej hry. Súper je kondične a fyzicky dobre pripravený. Proti USA očakávame futbalovú vojnu," reagoval Wilmots na kritickú otázku na svojich hráčov.

Ani hráči USA sa nezľakli pozície, ktorá im bola pred šampionátom priradená. Dokázali za sebou nechať mužstvá ako Portugalsko s Cristianom Ronaldom, či Ghanu, ktorá je veľmi nepríjemné šampionátové mužstvo. Američania v skupine podľahli len Nemecku, ktoré vyhralo skupinu, no aj napriek tejto prehre bola viditeľná veľká taktická a kondičná pripravenosť zverencov trénera Klinsmanna.

Belgičania sa takmer vo všetkých zápasoch pomalšie rozbiehali a ich výkony stúpali s pribúdajúcim časom. Preto by jednou z možných zbraní Američanov mohol byť rýchly nástup do zápasu so snahou prekvapiť súpera, čo svojim hráčom naordinoval aj samotný tréner: "Sme pripravení vybehnúť na súpera. Veríme, že máme dostatok sebavedomia na to, aby sme v osemfinále zvíťazili. Dobre si uvedomujeme, že musíme siahnuť na svoje maximum, aby sa tak stalo," cituje trénerov profutbal.sk.

Dnešný zápas ma výkop o 22:00 SEČ v Salvadore na štadióna Fonta Nova. Hlavným rozhodcom bude Alžírčan Djamel Haimoudi.

Predpokladané zostavy:

Belgicko: Courtois - Alderweireld, Kompany, Van Buyten, Vermaelen - Witsel, Fellaini - Mertens, Hazard, De Bruyne - Lukaku

USA: Howard - Gonzalez, Johnson, Besler, Beasley - Beckerman - Zusi, Bradley, Jones, Davis - Dempsey

Zdieľajte:
Zdroje informácií: futbalovysvet.sk, profutbal.sk

Diskusia

Podobné články