Futbalový svet Hľadať
FutbalovýSvet.sk

Uruguajčania sa idú odvolať

Ďalší výber noviniek z Brazílie.
Zdroj: TASR
Zdieľajte:

Uruguajská futbalová asociácia (AFU) oficiálne oznámila Medzinárodnej futbalovej federácii (FIFA), že sa odvolá voči trestu udelenému útočníkovi Luisovi Suarezovi. "AFU dodržala trojdňovú lehotu a teraz má sedem dní čas na doručenie písomného odvolania," informuje agentúra dpa. Hráč Liverpoolu nesmie za uhryznutie súpera na MS 2014 hrať futbal štyri mesiace, nemôže nastúpiť v deviatich reprezentačných dueloch a navyše dostal pokutu.

Piatkový verejný tréning francúzskej futbalovej reprezentácie narušil mladý fanúšik, ktorý vnikol na hraciu plochu a rozbehol sa smerom k hráčom. Pri naháňačke sa zrazili dvaja členovia bezpečnostnej služby, ktorý sa snažili mladíka chytiť, čo vyvolalo salvy smiechu medzi prítomnými divákmi. Fanúšika napokon dvaja členovia bezpečnostnej služby za pomoci francúzskeho ochrankára spacifikovali a odovzdali do rúk polície. Informáciu priniesla agentúra dpa.

Belgická reprezentácia sa musí zaobísť bez Stevena Defoura možno až niekoľko stretnutí na MS 2014. Stredopoliara Porta vyšetruje po červenej karte v zápase proti Kórejskej republike disciplinárka Medzinárodnej futbalovej federácie (FIFA). "Hráča poslal austrálsky rozhodca Benjamin Williams pod sprchy za hrubý faul," informuje agentúra dpa. Defoura určite neuvidia diváci v utorkovom osemfinálovom zápase proti USA.

V drese nemeckej futbalovej reprezentácie sa v osemfinálovom zápase MS 2014 proti Alžírsku neobjaví Lukas Podolski. "Je zranený a potrebuje dva-tri dni oddych," cituje agentúra dpa slová trénera Joachima Löwa. Pre problémy s kolenom v sobotu iba individuálne trénoval obranca Jerome Boateng. "Ak si niekto myslí, že v osemfinále máme ľahkého súpera, je na omyle," dodal Löw.

Švajčiarsky futbalový reprezentant Mario Gavranovič si poranil na tréningu koleno. Útočníka Zürichu previezli do nemocnice s podozrením na roztrhnutý krížový väz v pravom kolene, informuje agentúra dpa. V troch zápasoch základnej časti MS 2014 Gavranovič nenastúpil.

Zdieľajte:
Zdroj informácií: TASR

Diskusia

Podobné články