Preview: Finále SP chystá veľkú šou, boj na ihrisku i na tribúnach
Trenčania cestujú do Trnavy s túžbou obhájiť minuloročné historicky prvé víťazstvo v Slovenskom pohári. Naopak Slovanisti by si radi pripísali už siedmy triumf v tejto súťaži.
Na krásnom štadióne v Trnave sa očakáva skvelá futbalová šou, či už na trávniku, alebo na tribúnach. Oba tímy totižto spustili veľkú mobilizáciu svojich fanúšikov a vyzerá to tak, že o divácku kulisu bude postarané. My vám prinášame porovnanie oboch celkov pred týmto, pre oba tímy možno najdôležitejším zápasom sezóny.
Kvalita mužstva
Kvality oboch mužstiev sú porovnateľné. Zatiaľ čo Trenčín stále ťaží zo skvelého skautingu a spolupráce so slávnou akadémiou Ajaxu Amsterdam, Slovanisti sa spoliehajú na skúsenosti svojich hráčov a dravosť mladých pušiek. Výsledkom tohto ťahu bola aj premiéra osemnásťročného Kevina Keleho, ktorá skončila jeho presným zásahom do siete Skalice. Veľkým oslabením pre Slovan bude ale absencia stále zraneného Tamása Priskina. Práve toto môže byť rozhodujúcim faktorom v zápase, v ktorom môže rozhodnúť jediný gól. Nahradiť Priskina v úlohe strelca by mohli v poslednej dobe dobre hrajúci Róbert Vittek, či mladý talent Adam Zreľák. Trenčania sa budú môcť spolahnúť na rýchlosť Gina van Kessela a šikovné nohy Matúša Bera. Ak Trenčania nasadia dobrú taktiku a nevbehnú do stretnutia takým štýlom ako v poslednom stretnutí so Slovanom, mohla by byť menšia kvalitatívna výhoda práve na ich strane.

Osobnosti v tíme
V tomto prípade ale Trenčania ťahajú za kratší koniec. Bratislavský Slovan má v mužstve množstvo skúsených borcov, a aj to sa môže odzrkadliť na výsledku piatkového zápasu. Mená ako Róbert Vittek, Ján Mucha, Kornel Saláta, Claude Dielna, či Marko Milinkovič už majú niečo odohrané a skúsenosťami sú na inej úrovni ako mladý trenčiansky káder. Aj AS má ale v tíme pár zaujímavých a skúsených hráčov. Či už je to skúsený stopér Peter Kleščík, vysoký stredopoliar Ryan Koolwijk alebo bývalý hráč Bayernu Mníchov, Kolínu či Millwallu, Stefan Maierhofer. V zápase o vysnívaný pohár môže rozhodnúť hocijaká maličkosť a preto to bude aj o skúsenostiach. Tých má viac káder bratislavského Slovana.

Aktuálna forma
Slovan Bratislava a AS Trenčín v tejto sezóne nebojujú iba na jednom fronte. Okrem Slovnaft Cupu sa oba tímy bijú i o titul majstra Slovenska. Lepšie je na tom aktuálne AS Trenčín, ktorý má štyri kolá pred koncom súťaže o šesť bodov viac ako bratislavský Slovan. Lepšiu formu majú ale belasí. Tí na jar stratili iba 5 bodov. Najprv remizovali na ihrisku Zlatých Moraviec 0:0 a neskôr podľahli na Pasienkoch Spartaku Myjava 0:1. Trenčania stratili o bod viac. Aktuálne majú v jarnej časti na konte dve prehry, keď najprv v prvom jarnom kole podľahli práve Slovanu doma výsledkom 0:2 a nedávno nedokázali bodovať ani na ihrisku Dunajskej Stredy, kde prehrali smolne 0:1. Oba tímy majú teda skvelú fazónu a všetci veríme, že si ju prinesú aj do Trnavy a na ihrisku uvidíme vynikajúce futbalové predstavenie.
Fanúšikovia
Veľký boj sa očakáva nie len na ihrisku, no taktiež na tribúnach trnavského štadióna. Oba tímy burcujú svojich fanúšikov a tí kupujú lístky na toto stretnutie ako diví. O skvelú atmosféru by sa tak mali postarať fanúšikovské skupiny oboch mužstiev. Tie dokonca zaistili pre fanúšikov špeciálne vlaky. Aktuálne počty predaných lístkov síce hovoria v prospech Trenčanov, ktorí predali už vyše 1800 lístkov, no treba zobrať do úvahy, že kvantita nie je vždy kvalita. Dokázať to budú mocť i Ultras Slovana. Tí už pokorili prvú tisícku predaných lístkov a vo svojich sektoroch určite vytvoria tú pravú pekelnú atmosféru. Trenčianskych fanúšikov môže zarezať fakt, že ich tábor bude rozdelený na dve tribúny. Zaujímavosťou je i to, že je v Trenčíne väčší záujem o lístky na tribúnu, na ktorej nebudú trenčiansky Ultras.
Už tento piatok sa teda môžeme tešiť na skvelé futbalové divadlo na aktuálne najkrajšom štadióne na Slovensku. Veríme, že oba fanúšikovské tábory vytvoria skvelú futbalovú atmosféru a z víťazstva sa bude tešiť ten lepší!