window.googletag = window.googletag || { cmd: [] }; window.googletag.cmd.push(function () { window.googletag.pubads().enableSingleRequest(); window.googletag.pubads().disableInitialLoad(); }); Futbalový svet Hľadať
FutbalovýSvet.sk

Pri treste mu spočítali aj predchádzajúce prehrešky

Brazílska futbalová ikona Pelé považuje trest pre uruguajského útočníka Luisa Suareza za primeraný.
Zdroj: tasr
Zdieľajte:

"Rozhodnutie FIFA bolo správne. Museli dať výstrahu, aby sa podobné útoky vo futbale už neopakovali," povedal 73-ročný Pelé podľa dpa. "Myslím si, že týmto rozhodnutím nastavila FIFA istý parameter pre posudzovanie podobných činov," dodal Pelé. Na rozdiel od Pelého s trestom pre útočníka FC Liverpool nesúhlasí legendárny Argentínčan Diego Maradona.

"To, čo urobil Suarez, nebolo férové," povedal v reakcii na Suarezov čin prezident Medzinárodnej futbalovej federácie (FIFA) Sepp Blatter. "Trest, ktorý bol vynesený, bol rozhodnutím siedmich členov disciplinárnej komisie a je zrejmé, že pri jeho výške zobrali do úvahy aj predchádzajúce činy uruguajského futbalistu," dodal Blatter.

Suarez dostal od disciplinárnej komisie FIFA za uhryznutie Chielliniho rekordný trest na deväť zápasov, suspendáciu na štyri mesiace a pokutu 100-tisíc švajčiarskych frankov (cca 82.210 eur).

Zdieľajte:
Zdroj informácií: TASR

Diskusia

Podobné články