Futbalový svet Hľadať
FutbalovýSvet.sk

S trestom pre Suareza nesúhlasím a odstupujem z funkcie!

Tréner uruguajskej reprezentácie Oscar Tabarez na protest voči trestu pre jeho zverenca Luisa Suareza odstúpil z funkcie v strategickej komisii Medzinárodnej futbalovej federácie (FIFA).
Zdroj: tasr
Zdieľajte:

Tabarez využil pred osemfinálovým duelom s Kolumbiou tradičné predzápasové stretnutie s novinármi na svoj monológ, počas ktorého podrobil disciplinárku FIFA ostrej kritike. Kouč obvinil po anglicky píšuce média z vytvorenia tlaku na FIFA, ktorá sa rozhodla udeliť Suarezovi za uhryznutie talianskeho obrancu Giorgia Chielliniho v utorkovom stretnutí D-skupiny MS rekordný trest na deväť zápasov, suspendáciu na 4 mesiace a pokutu 100-tisíc švajčiarskych frankov. Zároveň naznačil, že Uruguaj je ako malá krajina znevýhodňovaná a diskriminovaná.

"Dospel som k názoru, že nie je múdre byť v jednej organizácii s ľuďmi, ktorí vyvinuli taký enormný tlak v snahe presadiť vysoký trest. Tí, ktorí potrestali Suareza, majú hodnotový rebríček úplne odlišný od môjho," zdôvodnil Tabarez svoje odstúpenie z funkcie.

Je to už tretíkrát, čo Suarez vo svojej kariére pyká za uhryznutie súpera. Podľa Tabareza sa stal uruguajský útočník "obetným baránkom". Síce so svojimi kolegami očakávali trest, ale určite nie taký vysoký. "Kto vďaka tomu profituje? Kto vyhrá? Kto je poškodený? Nikdy sme nepredpokladali, že FIFA vyriekne takýto trest. Rozhodnutie o jeho výške bolo ovplyvnené tlakom a názormi v médiách. Novinári na nás zaútočili hneď po konci duelu s Talianskom. Neviem, z akej krajiny pochádzali, no všetci hovorili po anglicky," povedal 67-ročný Tabarez. Bývalý člen trénerských poradenských skupín na turnajoch FIFA na otázky zástupcov médií neodpovedal.

Šéfom strategickej komisie FIFA je prezident Sepp Blatter. Komisia zasadá maximálne dvakrát za rok a zaoberá sa smerovaním futbalu v budúcnosti a politickým, ekonomickým a sociálnym vplyvom odvetvia.

Zdieľajte:
Zdroj informácií: TASR

Diskusia

Podobné články