Futbalový svet Hľadať
FutbalovýSvet.sk

Müller je hráč zo snov každého trénera

Nemeckí futbalisti spečatili svoj postup do vyraďovacích bojov na MS v Brazílii štvrtkovým víťazstvom na USA 1:0.
Zdroj:
Zdieľajte:

Nemeckí futbalisti spečatili svoj postup do vyraďovacích bojov na MS v Brazílii štvrtkovým víťazstvom na USA 1:0. O jediný presný zásah stretnutia sa v úvode druhého polčasu postaral Thomas Müller. Ofenzívny univerzál zaznamenal už svoj deviaty gól v rovnakom počte zápasov na svetových šampionátoch. Na brazílskom turnaji skóroval po štvrtý raz a spolu s Brazílčanom Neymarom a Argentínčanom Lionelom Messim tróni na čele poradia najlepších kanonierov.

Müller sa vo štvrtok presadil svojim typickým spôsobom - pohotovou dorážkou, keď poslal loptu do siete po výbornom zákroku amerického brankára Tima Howarda. "Videl som, ako sa lopta ku mne odrazila. Sústredil som sa iba na ňu a vzdialenejšiu žrď. Našťastie som ju trafil presne tak, ako som chcel," usmieval sa po stretnutí šťastný strelec.

Za jeho výkon ho pochválil aj tréner USA Jürgen Klinsmann. "Každý kouč na svete by chcel mať v tíme hráča ako Thomas Müller. O tom niet pochýb," citovala agentúra AP amerického trénera. Jeho náprotivok na nemeckej lavičke Joachim Löw povedal, že hra Müllera sa dá len veľmi ťažko predpovedať. "V súčasnosti takmer každý súper má problém odhadnúť, aký bude jeho ďalší pohyb. Thomas je veľmi inteligentný futbalista, zakaždým je v správnom čase na správnom mieste. Už niekoľko týždňov hrá v skvelej forme," hodnotil kvality svojho zverenca Löw.

Stopér Mats Hummels prezradil, že Müller má aj ľudské prednosti. "Vie, ako správne motivovať spoluhráčov. Mimo trávnika je s ním veľká zábava," povedal Hummels.

Zdieľajte:
Zdroj informácií: TASR

Diskusia

Podobné články