Púštne líšky vyradili Rusko a postupujú do osemfinále

Od 22:00 sa hral zápas, kde išlo o všetko. Rusko súboj o postup nezvládlo a tak ako Portugalsko a iná velikáni, aj Zborná sa lúči.
Zdroj: tasr

Už v 6.minúte Kokorin otvoril skóre parádnou hlavičkou do šibenice a oslavou typu: "keep calm" sa Rusi dostali do vedenia. Zápas naberal na kvalite postupne, keďže išlo o postup, Ruské medvede si chceli náskok ustrážiť silou mocou a bránili.

No Alžírsko sa osmeľovalo pomocou štandardných situácií čo vyvrcholilo v 60 minúte. Po hodine hry bol teda stav vyrovnaný po góle Islama Slimaniho.

Zápas sa hral vo vysokom tempe, teda jeho záverečná polhodina určite. Rusi sa dostávali do šancí no gól už nedali. Dokopy padlo 5 žltých kariet a oba góly padli z hlavičky.

Aj keď skončila remíza, Rusi sa s Majstrovstvami lúčia a púštne líšky sa tešia z historického postupu medzi TOP 16. Okrem Alžírska, kt. postúpilo z 2.miesta postúpilo aj Belgicko.