window.googletag = window.googletag || { cmd: [] }; window.googletag.cmd.push(function () { window.googletag.pubads().enableSingleRequest(); window.googletag.pubads().disableInitialLoad(); }); Futbalový svet Hľadať
Futbalový svet

Zápas Belgicka s Portugalskom napokon odohrajú! Došlo ale k radikálnej zmene

BRUSEL - Prípravný zápas medzi futbalistami Belgicka a Portugalska, ktorý sa mal odohrať 29. marca v Bruseli, sa v dôsledku utorkových teroristických útokov neuskutoční v belgickej metropole, ale v portugalskom meste Leiria.
Zdroj: TASR
Zdieľajte:

Mesto Brusel totiž v stredu rozhodlo o neodohratí duelu na štadióne kráľa Baudouina z preventívnych a bezpečnostných dôvodov. "Z bezpečnostných a preventívnych dôvodov požiadalo mesto Brusel belgickú federáciu o zrušenie utorkového stretnutia Belgicko - Portugalsko. Zápas na štadióne kráľa Baudouina sa tak neuskutoční," uviedla Belgická futbalová federácia (KBVB) vo svojom vyhlásení a dodala: "Nakoniec sme sa rozhodli akceptovať návrh Portugalskej futbalovej federácie, aby sa zápas odohral v Leirii v rovnaký dátum a v rovnaký čas (20.45 SELČ)."

Belgická reprezentácia už predtým oznámila, že zrušila utorkový otvorený tréning národného mužstva, na ktorý mali pôvodne prístup fanúšikovia. O deň neskôr odvolala aj stredajší tréning. Reagovala tak na utorkové bombové útoky v hlavnom meste krajiny. Pri explóziách na letisku Zaventem a v bruselskom metre zomrelo vyše 30 ľudí a najmenej 260 utrpelo zranenia.

Zdieľajte:
Zdroj informácií: TASR

Diskusia

Podobné články