Futbalový svet Hľadať
FutbalovýSvet.sk

Suarez, Suarez, Suarez

Uruguajský útočník hlavnou postavou dnešných noviniek.
Zdroj: TASR
Zdieľajte:

Uruguajský futbalový útočník Luis Suarez chýbal deň po pohryznutí talianskeho obrancu Giorgia Chielliniho na tréningu národného tímu. O incidente sa rokovalo aj vo firme Adidas, ktorej tvárou bol kanonier pred MS 2014, informovala agentúra dpa. O prerušení spolupráci s uruguajským hráčom rokuje aj jeho ďalší sponzor - spoločnosť 888poker, ktorá pôsobí na trhu s hazardnými hrami. Hotel uruguajského tímu údajne v stredu strážili ozbrojení vojaci.

Uruguajský útočník Luis Suarez nebude podľa prezidenta národného zväzu vypovedať pred disciplinárkou Medzinárodnej futbalovej federácie (FIFA) v kauze uhryznutia talianskeho hráča na MS 2014. "Vzdal sa práva na vypočutie," cituje slová Wilmara Valdeza agentúra dpa. FIFA tak bude rozhodovať na základe televíznych záberov a iných podkladov, ktoré má k dispozícii.

Bývalý majster sveta v boxe Evander Holyfield, ktorý sa pred sedemnástimi rokmi stal obeťou uhryznutia, odsúdil správanie uruguajského futbalového útočníka Luisa Suareza. "Bolo to smutné," cituje slová Američana, ktorého v roku 1997 pohrýzol do ucha krajan Mike Tyson, agentúra dpa. "Takéto niečo sa stalo už často. Ale je to vec, ktorú človek neočakáva," dodal Holyfield.

Argentínskeho futbalového fanúšika zasiahla do nohy guľka v meste Porto Alegre pri potýčke v jednom z miestnych barov. Tridsaťšesťročného muža ošetrili a prepustili z nemocnice, informovala agentúra dpa. Podľa svedkov sa pohádal so skupinkou mužov. V Porto Alegre bol v stredu na programe zápas MS medzi Argentínou a Nigériou. Organizátori očakávali príchod 80 až 100 tisíc fanúšikov Argentíny.

Miestne médiá vinia z predčasného konca Pobrežia Slonoviny na futbalových MS 2014 trénera Sabriho Lamouchiho. "Jeho taktika bola viac o improvizácii ako o plánovaní," napísal Notre Voie. Kouč ohlásil po prehre 1:2 s Gréckom odchod z funkcie: "Neodstupujem, ale končí mi zmluva. Ak nevyhráte Africký pohár, ani MS, je to logické."

Zdieľajte:
Zdroj informácií: TASR

Diskusia

Podobné články