Futbalový svet Hľadať
FutbalovýSvet.sk

„Dohodnú“ sa Nigéria a Argentína na remíze alebo príde na rad unikátne riešenie?

Štrnásty hrací deň šampionátu nám prinesie duel Nigérie a Argentíny, ktorým stačí vzájomná remíza na splnenie ich cieľa a to je postup zo základnej skupiny.
Zdroj: TASR
Zdieľajte:

Tento fakt však naháňa strach Iráncom, ktorí sa tak môžu akokoľvek snažiť, no do osemfinále by v takomto prípade nepostúpili. Na druhej strane, stále je o čo hrať. Argentína si samozrejme nebude chcieť nechať zobrať prvé miesto v tabuľke v skupine G. Môžeme predpokladať, že ani „Super orli“ z Nigérie nezložia pred Messim a spol. svoje zbrane, preto sa dá očakávať ofenzívny futbal z oboch strán. Paralelne sa s týmto zápasom hrá aj vzájomný duel Bosny a Hercegoviny, ktorá nastúpi proti hráčom Iránu.

Zaujímavosťou týchto zápasov je aj to, že za určitého stavu bude musieť o postupujúcom rozhodnúť žreb, čo by bolo unikátne v histórii Majstrovstiev sveta. V prípade, že Argentína vyhrá svoj dnešný zápas o jeden gól a druhý zápas medzi Bosnou a Iránom sa skončí rovnakým výsledkom, v prospech Iránu, mužstvá Nigérie a Iránu budú mať rovnaký počet bodov aj strelených a inkasovaných gólov, plus vzájomný remízový zápas. Táto situácia by sa tak zapísala do histórie ako prvá tohto druhu, kedy o osude mužstiev rozhodne žreb.

K samotnému zápasu sa vyjadrili aj hráči konkrétnych reprezentácii. Nigérijčan Ahmed Musa o dnešnom zápase: "Argentína má skvelý tím, vynikajúcich hráčov svetovej extratriedy. Ale takých máme aj my. Nemáme strach, bude pre nás veľkou motiváciou zahrať si proti takému gigantovi v dôležitom zápase."

Čerstvý oslávenec 27. narodenín Lionel Messi zhodnotil účinkovanie svojho mužstva na turnaji slovami: "Sami si uvedomujeme, že nehráme, ako sa od nás očakáva. Ale verím, že s pribúdajúcimi zápasmi na šampionáte sa budeme zlepšovať a ukážeme naplno náš potenciál," hráčov citoval web 24hod.sk. Na Messiho bude každým zápasom pribúdať tlak, no zatiaľ sa s ním dokázal vysporiadať v rámci možností a aspoň trocha umlčal kritikov dvoma strelenými gólmi na šampionáte.

Výkop zápasu je naplánovaný na 18:00 SEČ v meste Porto Alegre na štadióne Beira-Rio. Ako hlavný rozhodca povedie zápas skúsený Talian, Nicola Rizzoli. Mužstvá sa do dnešného dňa stretli šesťkrát, 4 krát vyhrala Argentína, raz sa zrodila remíza a raz vyhrali „Super orli“ z Nigérie.

Predpokladané zostavy:

Nigéria: Enyeama - Ambrose, Oshaniwa, Omeruo, Yobo - Onazi, Mikel - Moses, Musa, Odemwingie - Emenike

Argentína: Romero - Zabaleta, Mascherano, Garay, Rojo - F. Fernandez, Gago, di Maria - Messi, Agüero, Higuain

Zdieľajte:
Zdroje informácií: futbalovysvet.sk, 24hod.sk

Diskusia

Podobné články