Futbalový svet Hľadať
FutbalovýSvet.sk

"Japonskí samuraji" nemajú postupové miesto isté ani v prípade víťazstva nad Kolumbiou.

Dnes o 22. hodine SEČ zvedú súboj prvé a tretie mužstvo skupiny C. Ide o zápas už istého postupujúceho Kolumbie, a Japonska, ktoré na diaľku súperi o miesto v osemfinále proti Pobrežiu slonoviny a Grécku.
Zdroj: TASR
Zdieľajte:

To, že má Kolumbia istý postup, neznamená, že nemá v tomto zápase o čo hrať. Hrá sa o prestížne prvé miesto v tabuľke, ktoré nemajú zaručené. Stratiť by ho mohli v prípade prehry proti „samurajom“ z Japonska. Pre Japoncov je jedinou šancou na postup výhra minimálne dvojgólovým rozdielom a súčasne remízu zo zápasu „slonov“ a Grékov.

Tento zápas bude pre Japonsko veľmi ťažký, pretože hráči Kolumbie hrajú po dvoch víťazstvách na turnaji v pohode a určite majú lepšiu východiskovú pozíciu. Po spomínaných dvoch víťazstvách vzbudzuje mužstvo Kolumbie rešpekt nie len u súperov, čo konštatuje aj bývalý reprezentant tejto krajiny, Carlos Valderrama: "Myslím si, že títo chlapci píšu históriu. Obdivujem a mám obrovský rešpekt pred profesorom (Pekermanom), ktorý už veľa dokázal. Opäť obnovil identitu kolumbijského futbalu." K výkonom kolumbijskej reprezentácie sa vyjadril aj súčasný pilier obrany, Cristian Zapata: "Od začiatku ideme od zápasu k zápasu, ten najbližší je proti Japonsku. Bude to ťažké stretnutie, ale my sa ešte chceme zlepšiť a zvíťaziť." citoval hráčov profutbal.sk.

Taliansky tréner ázijského mužstva, Alberto Zaccheroni, vie, že ak chcú jeho zverenci dnes uspieť, musia podať kvalitné výkony v ofenzíve, ale aj defenzíve: "Vieme, že tu sa môže stať všetko. Na tejto najvyššej úrovni ale potrebujeme nájsť vyváženosť taktickej aj psychologickej úrovne, čo sa nám ešte nepodarilo. Chceli sme skombinovať našu rýchlosť a kvalitu, no nie je to ono. Pokúsime sa teraz pripraviť najlepšie ako vieme, na technickej, taktickej aj psychologickej úrovni," citoval talianskeho kouča oficiálny web FIFA.

Tieto dve mužstvá sa zatiaľ stretli iba dvakrát, prvýkrát vyhrala Kolumbia a na druhý pokus sa zrodila bezgólová remíza v prípravnom zápase.

Zápas začína o 22:00 SEČ na štadióne Pantanal v Cuiabe. Duel povedie ako hlavný rozhodca Portugalčan Pedro Proenca.

Predpokladané zostavy:

Japonsko: Kawašima - Učida, Konno, Jošida, Nagatomo - Hasebe, Jamaguči - Kagawa, Honda, Okazaki - Okubo

Kolumbia: Ospina - Zuniga, Yepes, Zapata, Armero - Guarin, Aguilar, Quintero, Rodriguez - Ibarbo, Gutierez

Zdieľajte:
Zdroje informácií: futbalovysvet.sk, profutbal.sk

Diskusia

Podobné články