Futbalový svet Hľadať
FutbalovýSvet.sk

Irán podal sťažnosť na rozhodcu

Dnešný výber zaujímavostí a noviniek z Brazílie.
Zdroj: TASR
Zdieľajte:

Iránska futbalová federácia adresovala na Medzinárodnú futbalovú federáciu (FIFA) oficiálnu sťažnosť na srbského rozhodcu Milorada Mažiča, ktorý Ázijcom podľa nich odoprel pokutový kop v zápase s Argentínou. Pre agentúru IRNA to potvrdil prezident federácie Ali Kafashian. Sporný moment sa odohral za stavu 0:0, keď podľa Iráncov Pablo Zabaleta fauloval v šestnástke Ashkana Dejagaha, ale píšťalka rozhodcu zostala nemá.

Tréner anglickej futbalovej reprezentácie Roy Hodgson dostal možnosť pokračovať pri národnom tíme iba z dôvodu svojej národnosti. Myslí si to švédsky kouč Sven-Göran Eriksson, ktorý viedol Albión v období rokov 2001 - 2006. "Zostáva iba preto, že je Angličan. Ak by bol inej národnosti, určite mu neponúknu ďalšiu spoluprácu. Zahraničný tréner by v Anglicku po takom turnaji skončil," povedal Eriksson pre švédsky denník SportExpressen.

Kapitánom anglickej futbalovej reprezentácie v poslednom zápase na majstrovstvách sveta v Brazílii proti Kostarike bude Frank Lampard. Pre 36-ročného stredopoliara to bude pravdepodobne rozlúčka v národnom tíme.

Nemecký futbalový obranca Jerome Boateng aj stredopoliar Sami Khedira dostali od lekárov zelenú a zapojili sa do tréningu svojho tímu na majstrovstvách sveta v Brazílii. Obaja pre zranenia nedohrali zápas s Ghanou, ktorý sa skončil nerozhodne 2:2. Boatenga musel tréner Joachim Löw pre problémy s ľavým lýtkom vystriedať už po prvom polčase, Khedira utrpel zranenie ľavého kolena a v 70. minúte ho nahradil Sebastian Schweinsteiger.

FIFA zbavila mexickú futbalovú federáciu všetkých obvinení z homofóbnych narážok, ktoré sa mali udiať 13. júna v zápase majstrovstiev sveta v Brazílii proti Kamerunu. Disciplinárna komisia FIFA vyšetrovala pokriky fanúšikov mexického tímu, ale nakoniec prišla k záveru, že sa nedopustili nedovoleného správania. "Všetky obvinenia sme po vyšetrovaní zamietli," uviedla v stanovisku Medzinárodná futbalová federácia FIFA. Mexiko v spomínanom zápase v meste Natal zdolalo Kamerun 1:0.

Zdieľajte:
Zdroj informácií: TASR

Diskusia

Podobné články