Futbalový svet Hľadať
FutbalovýSvet.sk

Kto lepšie zvládne zápas o účasť v osemfinále?

Dnes o 22:00 nášho času proti sebe nastúpia mužstvá Chorvátska a Mexika, ktoré v A skupine okupujú tretie, respektíve druhé miesto v tabuľke.
Zdroj: TASR
Zdieľajte:

Tento zápas teda rozhodne o tom, ktorá krajina sa poberie domov, a ktorá sa pozrie za brány osemfinále. Jedinou možnosťou pre obe mužstvá by bola vysoká prehra Brazílie s Kamerunom, čo je však veľmi nepravdepodobné. Taktiež by Chorváti museli proti Mexičanom bodovať.

Tieto dve mužstvá sa zatiaľ na stretli len v troch medzištátnych stretnutiach, z ktorých dvakrát vyšli víťazne Chorváti a raz ich dnešný súper. Chorvátsko má veľkú túžbu postúpiť do osemfinále, pretože naposledy sa im to podarilo v roku 1998 na majstrovstvách konajúcich sa vo Francúzsku a práve vtedy získali bronzové medaily. Naopak Mexiko si osemfinálové zápasy zahralo na posledných piatich Majstrovstvách sveta, no ani raz sa im nepodarilo postúpiť do štvrťfinále. Ich posledná účasť medzi najlepšími ôsmimi mužstvami turnaja sa datuje do roku 1986, keď boli usporiadateľskou krajinou.

Hviezdou chorvátskeho reprezentačného výberu je dvojgólový strelec Mário Mandžukič, na druhej strane najlepším hráčom Mexičanov je brankár Guillermo Ochoa a práve medzi týmito dvoma hráčmi sa očakáva mikrosúboj, ktorý rozhodne o tom, kto postúpi ďalej.

Práve k Mandžukičovi a Ochoovi sa vyjadril Ivan Perišič, reprezentačný spoluhráč kanoniera Bayernu Mníchov: "Je skvelé, že Mandžukič je späť, pretože to je jeden z najlepších útočníkov na svete. Hrať po boku takých hráčov, akým je on, Modrič a Rakitič, to je veľká motivácia, pretože oni z nás všetkých robia lepších hráčov," povedal o svojich spoluhráčoch Perišič a dodal: "Mexiko má veľmi rýchlych a technicky dobre vybavených hráčov. Proti Brazílii navyše podal skvelý výkon Ochoa, ale ak zopakujeme zápas s Kamerunom, tak máme veľkú šancu na postup," cituje Chorváta portál teraz.sk.

Podľa nás bude tento zápas veľmi zaujímavý, pretože tak ako Mexičania aj Chorváti sa na šampionáte ukazujú v dobrom svetle a predvádzajú atraktívny futbal. Víťaz berie všetko a preto je veľmi ťažké pri týchto vyrovnaných mužstvách určiť favorita, čo potvrdzuje aj fakt, že kurzy stávkových kancelárií na víťazstvo jedného, či druhého tímu sú takmer rovnaké.

Zápas začne o 22:00 SEČ v aréne Pernambuco v meste Recife. Duel bude viesť ako hlavný rozhodca Ravšan Irmatov z Uzbekistanu.

Pravdepodobné zostavy:

Chorvátsko: Pletikosa - Srna, Čorluka, Lovren, Pranjič - Modrič, Rakitič - Perišič, Kovačič, Olič - Mandžukič

Mexiko:Ochoa - Aguilar, Rodriguez, Marquez, Moreno, Layun - Herrera, Guardado, Vazquez - Dos Santos, Peralta

Zdieľajte:
Zdroje informácií: futbalovysvet.sk, teraz.sk

Diskusia

Podobné články