Futbalový svet Hľadať
FutbalovýSvet.sk

Klose sa dotiahol na Ronadla

Striedajúci nemecký futbalista Miroslav Klose bol v zápase s Ghanou (2:2) na MS v Brazílii na ihrisku len dve minúty, keď uzavrel skóre duelu vyrovnávajúcim gólom. Pre Kloseho to bol súčasne 15. presný zásah na svetových šampionátoch, čím vyrovnal doterajší rekord legendárneho Brazílčana Ronalda.
Zdroj: TASR
Zdieľajte:

Tridsaťšesťročný útočník v sobotňajšom stretnutí G-skupiny vo Fortaleze skóroval zblízka v 71. minúte, keď po rohovom kope potvrdil renomé o vynikajúcom výbere miesta pred bránou súpera. Kanonier Lazia Rím usmernil do siete hlavičku Benedikta Höwedesa, ktorý predĺžil center Toniho Kroosa a potom nasledovalo oslavné salto vpred.

"Už ani neviem, kedy naposledy som robil salto. Teraz to však bolo rozhodne na mieste. Dvadsať zápasov na majstrovstvách sveta a pätnásť gólov - to skutočne nie je zlé. Teraz je však dôležité, aby sme dobre hrali aj proti tímu USA," povedal Klose.

Klose bol pred víkendom na hranici 14 gólov, pričom túto métu v minulosti dosiahol aj legendárny nemecký kanonier Gerd Müller. Poľský rodák Klose sa stal 6. júna so 69 gólmi najlepším nemeckým reprezentačným kanonierom všetkých čias. Predchádzajúci rekord držal Müller so 68 presnými zásahmi. Pre Kloseho tak mal gól proti Ghane poradové číslo 70.

Kloseho prvé góly na svetovom šampionáte prišli v roku 2002 v Japonsku a Kórejskej republike v premiérovom zápase proti Saudskej Arábii, keď zaznamenal hneď hetrik a potom na turnaji pridal ešte dva góly. Ďalších päť "kúskov" pridal na domácich MS 2006 v Nemecku, kde získal aj Zlatú kopačku a štyri presné zásahy dosiahol na MS 2010 v JAR. Teraz sa dostal do prestížnej spoločnosti svojho krajana Uwe Seelera a brazílskej legendy Pelého, ktorí dokázali skórovať na štyroch svetových šampionátoch.

Aj Ronaldo, ktorý nazbieral svojich pätnásť gólov počas troch finálových turnajov MS v rokoch 1998, 2002 a 2006, sa pripojil ku Kloseho gratulantom na sociálnej sieti. "Vitaj v klube," napísal Ronaldo po portugalsky, anglicky aj nemecky. "Dokážem si predstaviť, akú máš teraz radosť. Aký nádherný svetový šampionát."

Klose, ktorý predĺžil kontrakt s rímskym Laziom, je jediným tradičným útočníkom v kádri nemeckého kouča Joachima Löwa. Skúsený zakončovateľ je zatiaľ vyrovnaným s tým, že v Brazílii plní úlohu "žolíka" z lavičky náhradníkov. "Som pripravený na každú úlohu, ktorú dostanem. Každý sa snaží pomôcť mužstvu, tak ako sa len dá. Ani ja nie som výnimkou," dodal Klose

Zdieľajte:
Zdroj informácií: TASR

Diskusia

Podobné články