Futbalový svet Hľadať
FutbalovýSvet.sk

Bosna v snahe o prvý triumf na MS

Nováčik svetových šampionátov Bosna a Hercegovina bude mať v sobotu druhý pokus dosiahnuť svoj premiérový triumf na záverečnom turnaji.
Zdroj: TASR
Zdieľajte:

V ceste mu stojí africký šampión Nigéria, ktorý v úvodnom dueli F-skupiny proti Iránu herne nepresvedčil. Zápas v aréne Pantanal v Cuiabe štartuje o 24.00 SELČ pod vedením arbitra Petra O´Learyho z Nového Zélandu.

Bosna vstúpila do turnaja prehrou s favorizovanou Argentínou 1:2, ale zanechala sympatický dojem a dosiahla aj historicky prvý gól na MS z kopačky Vedada Ibiševiča. Proti Nigérii ale potrebuje víťazstvo, aby si zachovala reálnu šancu na postup do osemfinále, k čomu môže pomôcť aj výraznejšie ofenzívne zapojenie svojho topútočníka Edina Džeka. "Nie je dôvod, aby sme boli nespokojní. Veríme si do ďalších zápasov. Ešte sme neukázali všetko," sebavedomo tvrdí napriek nule na konte bodov kouč Bosny Safet Sušič.

Kormidelník Bosniakov plánuje ofenzívnejšie rozostavenie ako proti Argentíne, s útočným dvojzáprahom - k Džekovi by mal pribudnúť práve v prvom dueli striedajúci autor gólu Ibiševič. "Dúfam, že Argentína vyhrá v skupine aj zvyšné dva zápasy a potom sa o druhom postupujúcom rozhodne medzi nami, Nigériou a Iránom. A my si v tomto trojsúboji veríme," dodal tréner Sušič, v ktorého zostave zostáva otáznikom nasadenie kapitána Emara Spahiča. Ten pre problémy s kolenom vynechal aj štvrtkový tréning.

Nigéria na úvod v jednom z najnudnejších duelov šampionátu remizovala s Iránom 0:0. Neukončila tak svoje 16-ročné čakanie na víťazstvo na záverečnom turnaji MS. Tentoraz by už v základnej zostave kouča Stephena Keshiho nemal chýbať skúsený obranca a kapitán Joseph Yobo, keďže Godfrey Oboabona sa úplne nezotavil po zranení členka. "V ďalšom priebehu turnaja sa musíme upokojiť," vyzýva tréner Keshi.

"Pre nás je tento zápas ako finále," vystihol dôležitosť súboja brankár Nigérie Vincent Enyeama. Jeho mužstvo považuje práve sobotu za kľúčovú, keďže v záverečnom stretnutí s Argentínou sa na bodový zisk spoliehať nemôže. Nigéria stále čaká na prvý triumf na MS od roku 1998, keď jej hráči zdolali Španielsko i Bulharsko a dostali sa medzi šestnástku najlepších. V sobotu by mal v útoku dostať šancu aj Peter Odemwingie vedľa Emmanuela Emenikeho.

Oba tímy sa doteraz v histórii ešte vo vzájomnom dueli nestretli.

pravdepodobné zostavy:

Nigéria: Enyeama - Ambrose, Oshaniwa, Omeruo, Yobo - Obi Mikel, Onazi, Moses, Musa - Odemwingie, Emenike

Bosna: Begovič - Mujdža, Spahič (Šunjič), Bičakčič, Kolašinac - Pjanič, Bešič, Misimovič, Lulič - Ibiševič, Džeko

Zdieľajte:
Zdroj informácií: TASR

Diskusia

Podobné články