Futbalový svet Hľadať
FutbalovýSvet.sk

Kostarika udivuje svet, z neznámych hráčov sa stávajú hrdinovia

Ak niekto považoval výhru 3:1 nad Uruguajom za dielo náhody, tak po triumfe 1:0 nad Talianskom na MS 2014 už o kvalitách futbalistov Kostariky nikto nepochybuje. Zverenci kolumbijského trénera Jorge Louisa Pinta poslali z D-skupiny nielen predčasne domov Angličanov, ale po prvý raz od roku 1990 aj Kostariku do osemfinále na svetovom šampionáte.
Zdroj: TASR
Zdieľajte:

Futbalisti Kostariky v piatkovom zápase v brazílskom Recife využili dokonale náročné klimatické podmienky a Talianov doslova vo vysokom tempe "uštvali". Taliani si po zmene strán nevypracovali už žiadnu gólovú šancu a inokedy kreatívny stredopoliar Andrea Pirlo bol po väčšinu času vypojený z hry.

"Vedeli sme, že môžeme urobiť historický zápis pre Kostariku a proti Taliansku sa nám to aj podarilo. Snažili sme sa Pirla vypojiť z hry a to nám myslím aj vyšlo. Bol to nádherný zápas a ľudia z Kostariky si zaslúžili ten úspech," cituje portál BBC 61-ročného Pinta, ktorého zverenci sa v záverečnom súboji skupinovej fázy stretnú s Anglickom. "Chceme vyhrať aj ďalší zápas, ale musím zdôrazniť hráčom, aby zostali pokojní a hrali rovnako dobre."

Kvality kostarického tímu vyzdvihol aj taliansky kouč Cesare Prandelli. "Nemyslím si, že by bola chyba v našej taktike. Súper hral veľmi aktívne a agresívne, my sme sa s tým však nevedeli vyrovnať. Mario (Balotelli) mal dve šance, ak by aspoň jednu premenil, bol by to iný zápas. Teraz nás čaká kľúčový duel s Uruguajom, v ktorom sa rozhodne, či postúpime," povedal Prandelli.

Pred štartom finálového turnaja MS 2014 bol z kostarického kádra v Európe známy azda len Bryan Ruiz. Útočník FC Fulham, ktorý je na hosťovaní v PSV Eindhoven, v stretnutí s Talianskom hlavičkou prekonal brankára Gianluigi Buffona. "Boli sme v skupine smrti, ale my žijeme ďalej a iní skončili. Dosiahli sme neskutočný úspech pre našu malú krajinu," povedal Ruiz. "Nebolo to jednoduché, ale zapísali sme sa do histórie a to je dôležitejšie, ako dať gól. Kvalifikovaním sa medzi posledných šestnásť tímov sa nám splnil sen."

Zdieľajte:
Pridal: Dany
Zdroj informácií: TASR

Diskusia

Podobné články