VIDEO Trenčín získal skalp najúspešnejšieho českého klubu

PRAHA - Aktuálny majster Fortuna ligy porazil slávnu Spartu Praha a poľahky zdolal českého treťoligistu.

Futbalisti úradujúceho slovenského šampióna AS Trenčín triumfovali v prvom stredajšom prípravnom stretnutí nad českým treťoligistom Loko Vltavín 5:0.

O hodinu neskôr nastúpili Trenčania proti najúspešnejšiemu futbalovému klubu českej histórie Sparte Praha. Futbalisti AS zdolali účastníka šestnásťfinále Európskej ligy 4:3. Pražania šli do vedenia už v 6. minúte, keď sa presadil Julis. Trenčín ale ešte v prvom polčase zápas dokonale otočil, keď sa presadili Rabiu, Wesley a z penalty Koolwijk. Ten istý hráč premenil v 52. minúte aj druhý pokutový kop. "Rudí" znížili zásluhou dvoch gólov kanoniera Davida Lafatu, ale na vyrovnanie im už nezostali sily.

Oba dueli sa odohrali na ihrisku akadémie Sparty Praha na Strahove. Zápas proti Sparte sa hral bez divákov.

Prípravný zápas:

AS Trenčín - Loko Vltavín 5:0 (3:0)

Góly: 39. a 67. Guba, 3. Rafael, 16. Ranko, 79. Holúbek (z 11 m)

Sparta Praha - AS Trenčín 3:4 (1:3)

Góly: 6. Julis, 57., 78. Lafata - 17. Rabiu, 21. Wesley, 29., 52. Koolwijk (oba z pen.)

MFK Ružomberok - MFK Dolný Kubín 8:0 (4:0)

Góly: 18. a 38. Boszorád, 23. Nagy (z 11 m), 37. Gál-Andrezly, 48. Omasta, 62. a 73. Ďubek, 72. Kudlička

Zdroje informácií: TASR, futbalovysvet.sk