window.googletag = window.googletag || { cmd: [] }; window.googletag.cmd.push(function () { window.googletag.pubads().enableSingleRequest(); window.googletag.pubads().disableInitialLoad(); }); Futbalový svet Hľadať
Futbalový svet

VIDEO V Plzni velebia Kozáčika, slovenský brankár predviedol zákrok sezóny

PLZEŇ - Slovenský brankár Matúš Kozáčik sa v zápase s Mladou Boleslavou predviedol excelentným zákrokom.
Zdroj: facebook.com
Zdieľajte:

Na slovenskú reprezentačnú jednotku sa valí vlna pochvál, Kozáčik sa totiž predviedol fantastickým zákrokom v zápase 14. kola českej Synot ligy proti Mladej Boleslavi. Šlo zrejme o moment, ktorý mohol rozhodnúť celé stretnutie. Po pol hodine sa totiž hosťujúci Chramosta ocitol úplne osamotený pred Kozáčikom. V stopercentnej šanci však zlyhal a plzenský gólman naštartoval svojich spoluhráčov k zvýšenej aktivite, ktorá napokon znamenala výhru 1:0.

Poďme ale späť do 32. minúty zápasu. Skalák rozohral roh nakrátko a po následnom centri do domácej šestnástky sa lopta odrazila až na zadnú žrď, na kopačku Jana Chramostu. Kozáčik sa vrhol do jeho zakončenia a hosťujúceho kanoniera famózne vychytal.

"Stále nechápem, nerozumiem tomu. Ešte som tom nevidel. Matúš to fantasticky chytil. Lopta sa ku mne dostala náhodne, vo "vápne" sa to nejako odrazilo. Z môjho pohľadu to bol jasný gól. Neviem, kde sa ten Matúš vzal," nechápavo krútil hlavou po stretnutí Chramosta. Poklonu svojmu kamarátovi zložil aj strelec víťazného gólu Michal Ďuriš. "Otáčal som sa už na polovicu, že je to gól. Koza do toho ale nejako zázračne vletel, určite nám to pomohlo."

Slovenský gólman sa, okrem spomínaného zákroku, zapotil aj v ďalších situáciach. Všetky súperové pokusy prekonať ho, zvládol. "Vcelku dosť som si zachytal. Veľmi nás teší, že sme uťali ich sériu bez prehry ako aj to, že nedali gól. To sa skutočne dlho nestalo, aby Boleslav neskórovala," zhodnotil zápas Kozáčik.

Zdieľajte:
Zdroj informácií: futbalovysvet.sk

Diskusia

Podobné články