Futbalový svet Hľadať
FutbalovýSvet.sk

Predstavenie MS 2014 v Brazílii

Ako všetci dobre viete, zajtra sa začínajú Majstrovstvá sveta vo futbale, ktoré sa budú konať v krajine samby, kávy, ale hlavne futbalu – Brazílii. V tomto magazíne by sme Vám preto chceli predstaviť samotnú krajinu, jej kandidatúru a taktiež zaujímavosti týkajúce sa kvalifikácie na túto futbalovú udalosť roka.
Zdroj: tasr
Zdieľajte:

V tejto piatej najväčšej krajine sveta sa nasledujúcich 32 dní bude odohrávať, veríme, úžasné futbalové divadlo, na ktoré sme čakali 4 roky. Budú to v poradí jubilejné, 20. majstrovstvá sveta. Avšak všetko mohlo byť ináč, pretože až v poslednom hlasovacom kole sa rozhodlo, že dejiskom MS bude Brazília a nie iný juhoamerický štát, Kolumbia.

Aj keď sa všetci momentálne zameriavame na záverečný turnaj majstrovstiev, predchádzala tomu dlhá cesta 203 krajín, až sa nakoniec len tie najlepšie kvalifikovali a dosiahli svoj vysnený cieľ. Všeobecne by sme mohli konštatovať, že v Brazílii uvidíme tie najlepšie mužstvá, možno s výnimkou Švédska a hlavne ich najväčšej hviezdy, Zlatana Ibrahimoviča. Ten robil čo mohol, no v baráži nakoniec ani jeho 2 góly v odvetnom zápase nestačili na 3 zásahy fenomenálneho Cristiana Ronalda. Najlepšími strelcami kvalifikačným bojov boli Deon McCaulay z Belize, Robin van Persie z Holandska a Luis Suárez reprezentujúci Uruguaj. Všetci dosiahli métu 11 gólov. Celkovo diváci po celom svete videli 2 286 gólov v 816 zápasoch, čo činí takmer 3 góly na zápas.

Spolu 32 krajín, ktoré sa zúčastnia majstrovstiev, si zahrajú na 12 štadiónoch v 12 mestách po celej Brazílii. Rozlosovanie skupín sa uskutočnilo 6. decembra 2013 v meste pod sochou Ježisa Krista, Riu De Janeiru. Tento, dúfame, jedinečný turnaj bude 5. v poradí, konajúci sa na juhoamerickom kontinente.

Zajtra o 22:00 nášho času vypukne futbalové šialenstvo, na ktoré sa tešili fanúšikovia z celého sveta. Nezostáva nám nič iné len dúfať, že uvidíme krásne zápasy a 13. júla vystúpia na trávnik slávneho štadióna Maracanã dve najlepšie mužstvá majstrovstiev.

Zdieľajte:
Zdroj informácií: futbalovysvet.sk

Diskusia

Podobné články