Futbalový svet Hľadať
FutbalovýSvet.sk

Mandžukič defintívne na odchode!

Futbalový útočník Mario Mandžukič je pripravený po svetovom šampionáte v Brazílii reagovať na novú výzvu vo svojej klubovej kariére. Chorvátsky legionár chce opustiť Bayern Mníchov, pretože mu nevyhovuje herný štýl trénera Pepa Guardiolu a svoju úlohu zohral aj letný príchod kanoniera Roberta Lewandwského z Borussie Dortmund.
Zdroj: TASR
Zdieľajte:

Mandžukič, ktorého už kontaktovalo viacero klubov z anglickej Premier League vrátane FC Chelsea, mal na tému svojho odchodu už v máji stretnutie so šéfom Bayernu Karlom-Heinzom Rummeniggem. Dvadsaťosemročný zakončovateľ bol hráčom základnej zostavy za trénera Juppa Heynckesa, ale u jeho španielskeho nástupcu o svoju pozíciu prišiel. O svojom novom pôsobisku však zatiaľ nič neprezradil.

"V Bayerne bolo fantasticky. Je to skvelý klub. Skutočne, až donedávna som vôbec nemyslel na odchod," povedal Mandžukič pre Sportske novosti. "Aby som bol úprimný, tak herný štýl, ktorý vyžaduje Guardiola, mi nevyhovuje. V prvom zápase Ligy majstrov proti Realu v Madride som definitívne pochopil, že nech sa snažím akokoľvek, tak nedokážem zo seba dostať maximum pri danom hernom štýle mužstva. Nemám z toho dobrý pocit, ale najlepšie pre všetkých bude, keď sa rozídeme. Ďakujem klubu za ponúknuté predĺženie kontraktu, ďakujem Guardiolovi, ktorý je skvelým trénerom a želám všetkým len to najlepšie do budúcnosti. Bayern a jeho fanúšikovia zostanú navždy vpísaní do spomienok z mojej kariéry. Teraz, ale prišiel čas na nové výzvy."

Mandžukič je suspendovaný a tak v otváracom stretnutí proti Brazílii nemôže nastúpiť. V ďalších zápasoch v A-skupine proti Kamerunu a Mexiku by však už v zostave "Hrvatskej" chýbať nemal.

Zdieľajte:
Zdroj informácií: TASR

Diskusia

Podobné články