Futbalový svet Hľadať
FutbalovýSvet.sk

Vo finále MS Brazília proti Argentíne

Tvrdí to tréner Scolari.
Zdroj: TASR
Zdieľajte:

Tréner futbalistov Brazílie Luiz Felipe Scolari predpovedá, že vo finále svetového šampionátu na domácej pôde sa jeho tím stretne s Argentínou. K tomuto záveru dospel on a realizačný tím "kanárikov" pri študovaní detailného zápasového itineráru MS.

"Z našej analýzy vyplýva, že vo finále bude stáť Brazília na jednej strane a Argentína na druhej," povedal Scolari novinárom v tréningovom kempe na predmestí Rio de Janeiro. "Dúfajme, že sa tak stane. Bude to juhoamerické finále so skvelými hráčmi a vysokou kvalitou."

Brazília a Argentína sa na blížiacom sa turnaji môžu stretnúť najskôr v semifinále. Ak ale obaja juhoamerickí rivali vyhrajú svoje základné skupiny, naraziť na seba môžu až vo finále 13. júla na legendárnom štadióne Maracana. "Netúžim po tom, aby Argentína vypadla už v prvom či druhom kole. Chcem, aby hrala svoj futbal, tak ako zvyčajne," dodal Scolari.

Na záverečnom turnaji MS sa Brazília s Argentínou stretli zatiaľ štyrikrát a iba raz vyhrala Argentína - na MS 1990 v Taliansku 1:0. Dvakrát sa tešili Brazílčania a v roku 1978 sa na argentínskej pôde zrodila remíza 0:0.

Zdieľajte:
Zdroj informácií: TASR

Diskusia

Podobné články