Futbalový svet Hľadať
FutbalovýSvet.sk

Kuciak je v Poľsku najlepší

Slovenský brankár je prekvapený, že získal toto ocenenie.
Zdroj: TASR
Zdieľajte:

Slováka Dušana Kuciaka z Legie Varšava vyhlásili za najlepšieho brankára poľskej futbalovej ligy v uplynulej sezóne 2013/2014. Brankár s reprezentačnými skúsenosťami bol prekvapený z výsledkov hlasovania, pretože podľa vlastných slov "nemá za sebou najlepšiu sezónu" v Ekstraklase.

Dvadsaťdeväťročný Kuciak mal v troch doterajších sezónach v bránke Legie najvydarenejší hneď premiérový ročník. V 27 stretnutiach inkasoval len 13 gólov s priemerom 0,48 gólu na zápas. V sezóne 2012/2013 si bývalý brankár Žiliny a rumunského Vasluiu zhoršil štatistické ukazovatele, keď mal priemer inkasovaných gólov už vyšší (0,73). V uplynulej "majstrovskej" sezóne mal Kuciak priemer 0,72 a v tomto ukazovateli zvíťazil pred Mateuzsom Bakom (Lechia Gdaňsk - 0,81) a Krzysztofom Kotorowskim (Lech Poznaň - 1,00).

Kuciak naznačil záujem odísť z Poľska do zahraničia, ale zatiaľ nemá konkrétnu ponuku. V najbližšom čase ho tak čakajú rokovania s poľským majstrom, ktorý sa nechce oslabiť pred predkolom Ligy majstrov 2014/2015.

Zdieľajte:
Zdroj informácií: TASR

Diskusia

Podobné články