Futbalový svet Hľadať
FutbalovýSvet.sk

Do pražskej Dukly mieria dvaja Slováci

Duklu Praha posilnia slovenskí legionári.
Zdroj: screen
Zdieľajte:

Slovenskí futbalisti Jakub Považanec a Martin Chudý sú novými posilami českého prvoligového klubu Dukla Praha. Stredopoliar Považanec prichádza z Dukly Banská Bystrica a podpísal zmluvu na tri roky, brankár Chudý po prestupe z druholigového FC Graffin Vlašim dostal dvojročný kontrakt.

"Vedenie klubu dalo jasne najavo, že po troch úspešných rokoch v prvej lige príde v lete k prestavbe kádra A-tímu. Martin Chudý má skúsenosti z prvej slovenskej ligy. Je to ambiciózny gólman, ktorý vytvorí spoločne s Filipom Radom dobrú dvojicu do ďalšej sezóny. Jakub Považanec patrí k najtalentovanejším záložníkom na Slovensku a sme presvedčení, že oživí ofenzívu nášho tímu," povedal pre oficiálnu stránku Dukly Praha jej športový riaditeľ Günter Bittengel.

Bývalý mládežnícky reprezentant do 19 i 21 rokov Považanec je odchovancom Dukly Banská Bystrica, v uplynulej sezóne nastrieľal v jej drese v 31 dueloch šesť gólov. Chudý odštartoval kariéru v Považskej Bystrici a najvyššiu slovenskú súťaž hrával za FC Nitra, odkiaľ vo februári tohto roka odišiel do Vlašimu.

Zdieľajte:
Zdroj informácií: TASR

Diskusia

Podobné články