Futbalový svet Hľadať
FutbalovýSvet.sk

Prečo by mal odísť Super Mario z Talianska do Anglicka?

Prečo by mal odísť Mario Balotelli z Talianska ?
Zdroj: TASR
Zdieľajte:

Taliansky útočník Mario Balotelli sa vrátil späť na Apeninský polostrov až v roku 2013, ale už sa opäť hovorí o jeho ďalšom odchode do zahraničia. Záujem o jeho služby už údajne prejavilo bohaté Monako, ale hlavne je v hre jeho návrat späť do Anglicka.

Manchester City už zrejme nie je pre neho voľbou. Tento kontroverzný Talian by mohol zakotviť v londýnskom Arsenale, kde nemajú zrovna útočníkov nazvyš. Ďalšou voľbou môže byť tiež Chelsea, ktorú trénuje jeho bývalý tréner z Interu Miláno José Mourinho. Ako ďalšia možnosť sa javí United, ktorý po nevydarenej sezóne určite bude chcieť priviesť nejaké posily. A taktiež je tu aj Liverpool, ktorý pokiaľ neudrží žiariaceho Suareza, bude hľadať adekvátnu náhradu.

Prečo by mal Balotelli do Anglicka vôbec odchádzať?

Jeho súčasnému zamestnávateľovi AC Miláno sa v tomto ročníku Serie A hrubo nedarilo a pri zlých tímových výsledkoch trpela aj hviezda talianskej reprezentácie. Podobných dôvodov by sa ale našlo aj viac. Napríklad fanúšikovia vidia dôvod neúspechu práve v Mariovi, ktorý je najlepší strelec tímu. Ešte sa hovorí, že Maria už nebaví počúvať neustále rasistické urážky, ktoré na jeho adresu zneli dokonca i na nedávnom tréningovom kempe reprezentácie a chce z Talianska odísť.

Balotelli rozhodne patrí medzi najväčšie talianske talenty poslednej doby. V Áčku Interu Miláno debutoval už vo svojich sedemnástich rokoch a hneď v druhom súťažnom zápase proti Reggine sa blysol dvoma gólmi. Na štadióne Giueseppe Meazza sa však nikdy nestal stabilným členom základnej zostavy, nieto potom kľúčovou oporou milánskeho veľkoklubu.

Aj preto s potešením prijal ponuku bohatého anglického veľkoklubu Manchestru City a počas tohto pôsobenia na Britských ostrovoch prežil aj svoju gólovo najvydarenejšiu sezónu. Do ročníka 2011/12 bolo Balotelliho najlepším počinom 12 gólov nastrieľaných vo všetkých súťažiach, do ktorých nastúpil. Ale potom?

Dvadsaťtriročný futbalista sa zapísal v majstrovskej sezóne Citizens (2011/12) do streleckej listiny hneď sedemnásťkrát, z toho 13 presných zásahov zaznamenal v najvyššej anglickej súťaži. V prednedávnom skončenom ročníku Serie A má Balotelli na svojom konte 14 ligových gólov. Celkovo tak má nové osobné maximum, keď za sezónu zaznamenal 18 gólov. Jeho tímu sa však výsledkovo príliš nedarilo...

Nechajme sa teda prekvapiť, aký dres bude Super Mario nasledujúcu sezónu obliekať.

ANKETA: Mal by odísť z Talianska?

  • Áno

    78%

  • Nie

    22%

Zdieľajte:
Zdroje informácií: Vlastná tvorba, rôzne zdroje

Diskusia

Podobné články