Futbalový svet Hľadať
FutbalovýSvet.sk

Médiá po voľbách FIFA: "Bla, bla, Blatter", "Kšeft pokračuje"

Reakcie svetových médií deň po znovuzvolení Josepha Blattera do funkcie prezidenta Medzinárodnej futbalovej federácie (FIFA).
Zdroj: TASR
Zdieľajte:

Veľká Británia:

Guardian: "Blatter to ustál, pretože mnohé záujmy, nie iba jeho vlastné, sú naviazané na systém. Tieto záujmy sú oveľa väčšie, ako korupcia a provízie jednotlivcov. Medzi ne patria príspevky na futbal v rozvojových krajinách. Niektoré sú veľké."

The Times: "Nevieme, či by to princ Ali bin Al-Husejn bol dokázal, no určite vieme, že Blatter to nevie a nebude vedieť. Futbalovému svetu bol v Zürichu ponúknutý prísľub nového dňa, no rozhodol sa pre temnotu panovania Seppa Blattera."

Telegraph: "Teraz pôjde o to, či ho vyšetrovanie dotlačí k pádu alebo či jeho zatrpknutí protivníci v UEFA zrealizujú svoje hrozby o bojkote MS."

Francúzsko:

Le Figaro: "Boli by sme naivní, keby sme verili, že FIFA nájde zo dňa na deň opäť svoju nevinnosť. Je tu pevne zakotvený systém so svojimi klamstvami a túžbe po peniazoch. Reforma bude s Blatterom alebo bez neho trvať roky."

Le Journal de la Haute-Marne: "Joseph Blatter vyhral na papieri. Prezident FIFA sedí v kresle rozožranom červotočmi. Už nemá žiadnu morálnu autoritu."

Rusko:

Sport Express: "Večný Sepp. Čas od času chce byť prezidentom FIFA aj niekto iný, no napokon vždy zvíťazí Blatter."

Sovietskij sport: "Napriek škandálom, napriek kritike, napriek zatýkaniu. Blatter opäť vyhral. Tento muž je jednoducho neporaziteľný."

Kommersant: "Vojna ešte neskončila. Hlavne šéf UEFA Platini nie je v stave konflikt jednoducho ukončiť."

Taliansko:

Gazzetta dello Sport: "Blatterov zákon: Vyhráva aj v bahne. Sepp V. potvrdený. FIFA zostáva v rukách Blattera, ťažkosti však nekončia."

Tuttosport: "FIFA: Bla, bla, Blatter."

Corriere della Sera: "Kráľ Slnko zvíťazil, no Joseph V. zostáva pod paľbou."

La Repubblica: "Blatter je stále patrónom futbalu. Ďalšie štyri roky pri moci, tentoraz však žiadne ovácie. Opatrný potlesk, pretože všetci vedia, že to bolo zaranžované."

Španielsko:

El País: "Premrhaná šanca. Zlá správa pre šport."

La Vanguardia: "Blatter prežil škandál."

AS: "Blatter bude teraz obhajovať svoj titul proti FBI"

Marca: "Nič sa nemení. Kšeft pokračuje"

Srbsko:

Informer: "Blatter je silnejší ako Amerika."

Kurir: "Politická hra: Rusko zvíťazilo vo futbalovej vojne."

Danas: "Futbalový diktátor je miláčikom chudobných členov FIFA a Ruska."

Zdieľajte:
Zdroj informácií: TASR

Diskusia

Podobné články