Futbalový svet Hľadať
FutbalovýSvet.sk

Kováčik prezradil meno, ktoré bude zajtra voliť

UEFA nebude bojkotovať voľby FIFA, Kováčik bude voliť prica Aliho.
Zdroj: TASR
Zdieľajte:

Európska futbalová únia (UEFA) nebude bojkotovať piatkovú voľbu prezidenta Medzinárodnej futbalovej federácie (FIFA) vo švajčiarskom Zürichu. Napriek korupčnému škandálu tak proces prebehne v riadnom termíne, hoci sa uvažovalo o jeho presune.

Prezident Slovenského futbalového zväzu (SFZ) Ján Kováčik podporil iniciatívu prezidenta UEFA Michela Platiniho: "Zhodli sme sa, že pán Blatter by mal odísť z tejto funkcie a UEFA vo voľbách podporí princa Aliho bin Al-Husejna. Nikto nás nenútil a nie je to diktát, že ho musíme voliť, pretože voľba bude tajná, ale my budeme hlasovať v zmysle tejto zhody," uviedol Kováčik pre oficiálnu stránku SFZ.

Na konfederačnom mítingu futbalových zväzov združených v UEFA sa delegáti dohodli na tom, že Európa by mala podporovať jedného kandidáta, pričom skonštatovali, že najlepším riešením bude podpora princa Aliho.

Ďalším zásadným momentom bolo oznámenie Davida Gilla (Anglicko), ktorý vo výkonnom výbore FIFA zastupuje UEFA, že nie je ochotný byť členom tohto orgánu a spolupracovať s dlhoročným šéfom FIFA Seppom Blatterom, pokiaľ bude v najvyššej funkcii.

Zdieľajte:
Zdroj informácií: TASR

Diskusia

Podobné články