Futbalový svet Hľadať
FutbalovýSvet.sk

Dani Alves mlčí, o budúcnosti až po berlínskom finále

Obranca FC Barcelona Dani Alves sa chce koncentrovať na sobotňajšie finále Kráľovského pohára a následné finále Ligy majstrov (6. júna) a až potom oznámi, či zostane v španielskom futbalovom veľkoklube aj v ďalšej sezóne.
Zdroj: TASR
Zdieľajte:

Brazílsky reprezentant zatiaľ nepodpísal s Kataláncami predĺženie kontraktu, ktorý mu vyprší na konci júna. V prípade, že sa nedohodne na novej zmluve, môže opustiť v lete Barcelonu ako voľný hráč. Hoci sa v španielskych médiách množia špekulácie o jeho budúcnosti, Dani Alves sa k fámam nevyjadruje. „Či budem hrať za Barcu aj v nasledujúcom ročníku? To neprezradím. Chcem si teraz najmä vychutnať nadchádzajúce dva finálové súboje. Verím, že opäť s týmto klubom prepíšeme históriu. Potom oznámim svoje rozhodnutie,” citovala pravého krajného obrancu agentúra Reuters.

Tridsaťdvaročný Alves prišiel na Nou Camp v júli 2008, odvtedy získal s Barcelonou päť ligových titulov. Teraz má šancu zopakovať s „blaugranas” treble zo sezóny 2008/2009, musia však vo finále Kráľovského pohára zdolať Athletic Bilbao a následne v berlínskom vyvrcholení Ligy majstrov pokoriť turínsky Juventus.

Tréner FCB Luis Enrique sa už viackrát vyjadril, že si chce Brazílčana v mužstve udržať. Podľa španielskych médií nemá totiž zatiaľ veľkú dôveru v Martina Montoyu, ktorý si v tejto sezóne pripísal iba desať štartov. Nová akvizícia Douglas, ktorý takisto nastupuje na pravom kraji obrany, odohral za Barcelonu iba dva zápasy.

Zdieľajte:
Zdroj informácií: TASR

Diskusia

Podobné články