window.googletag = window.googletag || { cmd: [] }; window.googletag.cmd.push(function () { window.googletag.pubads().enableSingleRequest(); window.googletag.pubads().disableInitialLoad(); }); Futbalový svet Hľadať
FutbalovýSvet.sk

Vo veku 71 rokov nás opustil Vladimír Hagara

V nedeľu ráno vo veku 71 rokov zomrel bývalý československý futbalový reprezentant Vladimír Hagara, ktorý so Spartakom Trnava získal na prelome šesťdesiatych a sedemdesiatych rokov päť majstrovských titulov. Informoval o tom klubový web "andelov".
Zdroj: Zlatý vek trnavského futbalu
Zdieľajte:

Vladimír Hagara sa narodil 7. novembra 1943 v Piešťanoch. V mládežníckych kategóriách hrával za svoje rodné mesto, neskôr za Starú Turú, Nitru a od roku 1966 si ho vybral tréner Anton Malatinský do Trnavy. Postupne sa stal neodmysliteľnou súčasťou ľavej strany trnavskej zostavy. Patril k rýchlostným, dôrazným a obetavým hráčom, čím si získal aj trnavské publikum.

Dovedna absolvoval v trnavskom drese 226 ligových zápasov a strelil päť gólov. V európskych pohároch zastával farby Spartaka v 32 stretnutiach a pripísal si dalšie dva presné zásahy. V reprezentácii má 25 štartov a štyri góly.

Získal aj titul majstra športu a zúčastnil sa na majstrovstvách sveta 1970 v Mexiku. S "andelmi" vyhral všetko, čo sa dalo, na sklonku kariéry odišiel do Martina a neskôr pracovne do Rakúska, kde však nedostal ako hráč povolenie.

Zdieľajte:
Zdroj informácií: TASR

Diskusia

Podobné články