Futbalový svet Hľadať
FutbalovýSvet.sk

Klopp: "Mal som slzy v očiach"

Kloppa dojali fanúšikovia, z Dortmundu si odnáša pozitívne spomienky.
Zdroj: TASR
Zdieľajte:

Po siedmich rokoch speje ku koncu misia Jürgena Kloppa v nemeckom futbalovom klube Borussia Dortmund. Po sobotňajšom záverečnom 34. kole bundesligy sa rozlúčil s domácimi fanúšikmi a hoci "žlto-čierni" majú za sebou nie veľmi vydarený ročník, priaznivci mu pripravili veľmi emotívne chvíle. Ešte pred zápasom rozvinuli obrovský transparent s jeho podobizňou a stručným, no za všetko hovoriacim, "Danke Jürgen".

"Nie je to jednoduché, mal som slzy v očiach. Milujem tento štadión," povedal podľa agentúry DPA Klopp, ktorý pôsobí v klube od roku 2008 a dvakrát priviedol mužstvo k ligovému titulu (2011 a 2012). "Užíval som si každú jednu sekundu. Vnútri štadióna, ale aj mimo neho. Beriem so sebou vrece plné pozitívnych spomienok. Ďakujem každému zamestnancovi v klube, bolo mi potešením s vami pracovať. Cítim sa poctený, že som tu mohol pôsobiť. Bol to jeden z najlepších príbehov vo futbale, aký som kedy počul," pokračoval vo svojej ďakovnej reči.

Dortmund sa ešte na začiatku roka potácal vo veľkej mizérii, keď okupoval priečky znamenajúce zostup. Postupom času sa však začal dvíhať z dna a po poslednom zápase sezóny proti Werderu Brémy, ktorý BVB vyhral 3:2, obsadil siedme miesto. Navyše Klopp má stále šancu pridať cennú trofej do klubovej ako aj tej svojej vitríny. Na budúci týždeň v sobotu nastúpi jeho tím na finále Nemeckého pohára v Berlíne proti Wolfsburgu. "Možno sa ešte uvidíme všetci spolu v meste na oslavách pohárového triumfu. Bol by som šťastný, keby som niečo také mohol zažiť," pokračoval Klopp.

Zatiaľ nie je známe, kde bude jeho najbližšia zastávka v trénerskej kariére. Keď sa ho však novinári na pozápasovej tlačovke opýtali, či sa už naučil španielčinu v prípade, že by napokon dostal miesto v Reale Madrid, vtipne po španielsky odpovedal: "Jedno pivo, prosím.". Aj meno 47-ročného kouča sa totiž objavilo v médiách v súvislosti so španielskym vicemajstrom po tom, ako sa začalo špekulovať o odchode Carla Ancelottiho. Definitívne rozhodnutie však zatiaľ nepadlo.

Zdieľajte:
Zdroj informácií: TASR

Diskusia

Podobné články