Futbalový svet Hľadať
FutbalovýSvet.sk

MFK Košice sú bez licencie pre Fortuna ligu

Futbalový klub MFK Košice zostal v piatok definitívne bez licencie na najvyššiu slovenskú súťaž Fortuna ligu v budúcom ročníku 2015/2016. V ňom by tak mal hrať druhú najvyššiu súťaž DOXXbet ligu.
Zdroj: TASR
Zdieľajte:

Slovenský futbalový zväz (SFZ) informoval, že odvolací orgán licenčného konania (OOLK) sa na piatkovom zasadnutí zaoberal odvolaním MFK Košice a potvrdil rozhodnutie Prvostupňového orgánu licenčného konania (POLK) o neudelení licencie pre najvyššiu súťaž z dôvodu nesplnenia finančných kritérií. Toto rozhodnutie je na pôde Slovenského futbalového zväzu (SFZ) konečné.

V piatok si v Bratislave vypočuli osobne verdikt prezident a generálny riaditeľ klubu Blažej Podolák a športový riaditeľ Ján Lesniak. "Je to tak. Oficiálne sme už druholigisti. Budeme sa snažiť dohrať súťaž čo najlepšie, ale od nového ročníka budeme hrať druhú najvyššiu súťaž," citovala prvú krátku reakciu prezidenta Podoláka internetová stránka klubu.

Odvolací orgán zašle na adresu klubu písomné rozhodnutie o zamietnutí odvolania v pondelok. "Momentálne sa k tomu podrobnejšie vyjadrovať nebudeme. Rozhodnutie ešte nemáme na papieri. Keď nám ho doručia, zvoláme tlačovú konferenciu, na ktorej budeme o veci podrobne informovať," potvrdil stratu licencie pre TASR Podolák.

"Článok 14. smernice klubového licenčného systéme SFZ v tomto hovorí jasne. Rozhodnutie je konečné, Košice nemôžu hrať bez licencie najvyššiu súťaž," povedal pre TASR aj hovorca SFZ Juraj Čurný.

V úradnej správe číslo 42 zo dňa 2. mája SFZ informoval, že Prvostupňový orgán licenčného konania (POLK), na svojom zasadnutí dňa 28. apríla rozhodol udeliť licenciu pre súťaže UEFA a Fortuna ligu 2015/2016 desiatim fortunaligovým klubom (Slovan, Dunajská Streda, Myjava, Podbrezová, Ružomberok, Senica, Trenčín, Trnava, Zlaté Moravce a Žiline, ktoré splnili všetky minimálne požiadavky pre jej udelenie. Licenciu neudelili Banskej Bystrici a Košiciam. Dukla sa ani neodvolala, Košice áno, ale neuspeli.

"Mrzí nás. Je to nepríjemná situácia. MFK Košice sú vážený člen ÚLK, aj vzhľadom na ich klubovú históriu. Je to špecifické, o neudelení licencie rozhodol nezávislý orgán a dokonca v už druhom štádiu. Situácia je taká, že ÚLK bude postupovať v rámci súťažného poriadku. Je tu možnosť ponúknuť miesto v najvyššej súťaži druhému mužstvu z druhej ligy, ak o to požiada a splní licenčné podmienky. Rokovať o tom samozrejme bude ešte aj prezídium ÚLK," podal svoj pohľad pre TASR Michal Mertinyák, výkonný riaditeľ ÚLK.

"Obidva licenčné orgány sú v zmysle predpisov a noriem SFZ pri svojom rozhodovaní nezávislé. Členovia OOLK v zmysle príslušných článkov Klubového licenčného systému nesmú byť členmi žiadnych iných orgánov SFZ alebo ÚLK, ich zamestnancami, členmi licenčnej administratívy SFZ a ani predstaviteľmi futbalových klubov," uvádza sa na www.facebook.com/sfzofficial.

Zdieľajte:
Zdroj informácií: TASR

Diskusia

Podobné články