window.googletag = window.googletag || { cmd: [] }; window.googletag.cmd.push(function () { window.googletag.pubads().enableSingleRequest(); window.googletag.pubads().disableInitialLoad(); }); Futbalový svet Hľadať
FutbalovýSvet.sk

Ani Luis Figo nebude kandidovať na prezidenta FIFA

Bývalý portugalský reprezentant Luis Figo nebude napokon kandidovať na post prezidenta Medzinárodnej futbalovej federácie (FIFA). Informovala o tom agentúra AP.
Zdroj: TASR
Zdieľajte:

Figove rozhodnutie prišlo len pár hodín po tom, ako ďalší kandidát a zároveň šéf Holandskej futbalovej asociácie Michael van Praag oficiálne stiahol svoju kandidatúru. Ten sa rozhodol podporovať jordánskeho princa Aliho bin Al-Husseina, ktorý aktuálne zastáva pozíciu viceprezidenta FIFA. Zároveň ostal jediným protikandidátom súčasného šéfa FIFA Seppa Blattera, ktorý sa uchádza o zvolenie do piateho štvorročného cyklu za sebou.

"Odmietam byť súčasťou volebného procesu, ktorý smeruje k poskytnutiu absolútnej moci pre jediného muža," skonštatoval Figo narážajúc na Blattera. Bývalý niekdajší najlepší hráč sveta podľa FIFA uviedol, že sa počas kampane stretol medzi prezidentmi federácii z celého sveta s pokrytectvom a mnohí ľudia, ktorí chceli prehovoriť, boli umlčaní. Konkrétne mená však neuviedol. "Na vlastné oči som videl prezidentov federácii, ktorí jeden deň prirovnávali vedenie FIFA k diablovi, potom vyšli na javisko a tých istých ľudí zrazu prirovnávali k Ježišovi Kristovi," dodal Figo, ktorý zatiaľ neavizoval, že by plánoval ísť v šľapajach van Praaga, čo sa týka podpory Al-Husseina.

Voľba nového prezidenta FIFA sa uskutoční 29. mája na kongrese organizácie v Zürichu. Blatter doposiaľ získal podporu väčšiny voličov v piatich zo šiestich kontinentálnych konfederácii FIFA. Proti sa postavila Európska futbalová únia (UEFA), ktorá podporila všetkých troch protikandidátov súčasného prezidenta.

Zdieľajte:
Zdroj informácií: TASR

Diskusia

Podobné články