Juventus má domáce double

V Ríme získal Taliansky pohár.

Futbalisti Juventusu Turín sa tešia z domáceho double. Po zisku majstrovského titulu uspeli aj v dnešnom finále Talianskeho pohára, keď na Olympijskom štadióne v Ríme zdolali Lazio 2:1 po predĺžení. Skóre zápasu otvoril v 4. minúte Radu, "stará dáma" však zásluhou Chielliniho vyrovnala už o sedem minút. Na ďalší gól museli diváci čakať až do predĺženia. Ako prví mali blízko k tomu Rimania, strela Djordjeviča ale skončila len na žrdi Storariho brány. Hrdinom sa tak stal Alessandro Matri, ktorý sa dostal k dorážke v pokutovom území a poslal loptu za chrbát bezmocného Berishu.

Juventus môže svoju tohtosezónnu zbierku trofejí ešte rozšíriť. V sobotu 6. júna ho v Berlíne čaká finále Ligy majstrov proti FC Barcelone.