window.googletag = window.googletag || { cmd: [] }; window.googletag.cmd.push(function () { window.googletag.pubads().enableSingleRequest(); window.googletag.pubads().disableInitialLoad(); }); Futbalový svet Hľadať
FutbalovýSvet.sk

Španielsky futbal napokon štrajk obišiel

Štrajk v závere sezóny španielskych futbalových súťaží nebude. Vo štvrtok o tom rozhodol Národný súd v Madride, ktorý ho označil za protiprávny a dočasne ho pozastavil. Informovali agentúry AP a DPA.
Zdroj: TASR
Zdieľajte:

Hráčska únia (AFE) ohlásila od 16. mája štrajk pre nesúhlas s vládnym zákonom o regulácii príjmov z televíznych práv. Španielska futbalová federácia (RFEF) rozhodnutie hráčov podporila a na dobu neurčitú sa rozhodla prerušiť všetky domáce ligové a pohárové súťaže od spomínaného termínu. Štrajk by neumožnil odohrať dve záverečné ligové kolá i finále Kráľovského pohára 30. mája. Barcelone chýba v lige jedno víťazstvo na zisk titulu a vo finále pohára sa stretne s Athleticom Bilbao.

"Postup RFEF nemá žiadne opodstatnenie v zákone. Chceme chrániť záujmy našich klubov, preto sme pristúpili k právnym krokom a celú záležitosť postúpili súdu," uviedla pred časom v stanovisku Profesionálna futbalová liga (LFP), ktorá je riadiacim orgánom dvoch najvyšších španielskych súťaží.

Zdieľajte:
Pridal: TASR
Zdroj informácií: TASR

Diskusia

Podobné články