Futbalový svet Hľadať
FutbalovýSvet.sk

Buffon po postupe do finále: „Do Berlína nepôjdeme ako turisti”

Taliansky futbalový brankár Gianluigi Buffon sa po deviatich rokoch vráti na miesto činu.
Zdroj: TASR
Zdieľajte:

Na MS 2006 pomohol „squadre azzurre” k zisku štvrtého titulu, keď v jedenástkovom rozstrele v Berlíne vychytal Francúzov. Šiesteho júna by mal nastúpiť v drese Juventusu Turín vo finále prestížnej Ligy majstrov proti Barcelone.

Buffon tvrdí, že „stará dáma” urobí na Olympijskom štadióne všetko pre to, aby tretíkrát v histórii ukoristila najcennejšiu európsku trofej. „Do Berlína rozhodne nepôjdeme za turizmom. Šanca zahrať si vo finále Ligy majstrov sa futbalistovi nenaskytá každý deň. Chceme ju využiť a vyhrať,” citovalo slová Buffona talianske športové periodikum Gazzetta dello Sport.

„Zebry” boli naposledy vo finále LM pred 12 rokmi. V uplynulej sezóne nepostúpili ani zo základnej skupiny, keď v rozhodujúcom súboji prehrali s Galatasarayom Istanbul. „Som veľmi hrdý na mojich spoluhráčov, V priebehu roka sme urobili obrovský skok, dozreli sme ako tím,” dodal kapitán Juventusu, ktorý bol ako jediný hráč zo súčasného kádra priamym aktérom finálového zápasu z roku 2003. Tím z metropoly Piemontu vtedy po rozstrele podľahol milánskemu AC.

Zdieľajte:
Zdroj informácií: TASR

Diskusia

Podobné články